Szerver karbantartás 2024.02.27
2024.02.27.-én kedden reggel 7:30 körül a tárhelyszolgáltató karbantartást végez, előfordulhatnak majd kisebb-nagyobb kimaradások kb. 1 órán keresztül.
2024.02.27.-én kedden reggel 7:30 körül a tárhelyszolgáltató karbantartást végez, előfordulhatnak majd kisebb-nagyobb kimaradások kb. 1 órán keresztül.
A Meet&Code pályázat jóvoltából iskolánk 400€-t nyert. Ezzel az összeggel és a Szülői Munkaközösség anyagi támogatásával lehetőségünk nyílt újabb Bee-bot robotméhecske készlet megvásárlására. A mai világban a robotika jelentősége napról napra növekszik. Ezért is éreztük szükségét annak, hogy meglévő készletünket tovább bővítsük, s ezáltal egyre több diákkal megismertessük a padlórobotokat, melyek olyan programozható eszközök, amik
Január 30.án került megrendezésre a Heves-vármegyei diákolimpa ahol iskolánkat 5 tanuló képviselte! Gratulálunk a szép eredményekhez! IV.korcsoport lány 1.helyezett: Előházi Johanna(7.b) III. korcsoport lány: 4.helyezett: Hettich Flóra(3.a) III.korcsoport fiú 5.helyezett: Major Gergő(4.b) I.korcsoport lány 3.helyezett: Előházi Júlia(1.b) I.korcsoport fiú 4.helyezett: Mihályi Zétény (1.b)
Sítábor a Magas-Tátrában Erdei iskola programunk következő többnapos eseménye a sítábor volt, január 22-25-ig. Ebben az évben a szlovákiai Stará Lesná adott otthont a tábornak, ami 3 kilométerre fekszik Tátra Lomnic sípályáitól. A két hatodik osztályt idén hetedikesek és nyolcadikosok is kísérték, így összesen 33 tanuló táborozott. Tudásszintjük alapján négy csoportban síeltek, tanári felügyelettel.
Január 16-án elkezdődött iskolánk síprogramja. Nagy örömmel várják ezt a gyerekek, hiszen minden évben, minden tanulónk sífutó, vagy lesikló lécre áll. Az időjárás idén nem alakul kedvezően sífutóink számára, ugyanis Galyatetőn nincs hó, de Mátraszentistván hóágyúzott pályái mindig lehetőséget nyújtanak a lesikláshoz. Január harmadik hetében a 2.b osztály ismerkedett meg a síelés alapjaival. Három nap
Gaudete vasárnapján a szentmise előtt az 5.a és 5.b osztályos tanulóink pásztorjátékot adtak elő templomunkban.Köszönjük szépen, a nagyszerű előadást a gyermekeknek, és a felkészítést a pedagógusoknak.
Rorate szentmise iskolánk tanulóival, majd utána közös reggeli a Szent Miklós étkezdében.
Iskolánk idén is részt vett a gyöngyössolymosi falusi gyertyagyújtáson. Ebben az évben az énekkar készült szép adventi, karácsonyi énekekkel. Igyekeztünk kellemes hangulatot teremteni ezen a vasárnapon. Köszönjük a lehetőséget!
2023.december 8-án pénteken iskolánkban adventi lelkinapot tartottunk, amelynek témája a Szent Család volt. Programunk a templomban kezdődött a Rorate szentmisével. Ezután a tornateremben Balog Gyula Plébános úr és Barta Márton káplán atya előadást tartott az adventről és a Szent Családról. A nap folyamán a tanulók különleges betlehemeket készítettek, kézműveskedtek, és adventi énekeket tanultak.
A hosszú dolgos éjszakát követően a Mikulásnak szerencsére sikerült időt szakítania a solymosi suli alsós tanulóira is! A gyerekek nagy szeretettel fogadták a nagyszakállút, akinek mindenkihez volt egy-egy kedves szava, rövid gondolata. Tanulóink énekekkel és verssel köszönték meg a Mikulásnak, hogy hozzájuk is ellátogatott.