Év végi vizsgák

Nyolcadik évfolyamos tanulóink általános iskolai tanulmányaikat idegen nyelvű és komplex záróvizsgával fejezték be. Az idegen nyelvi vizsgán angol vagy német nyelvből adtak számot tudásukról, a témakörök az alapfokú nyelvvizsga követelményeire épültek. A komplex vizsga az irodalom, a művészettörténet és a zeneelmélet területén megszerzett ismereteket foglalta össze, lehetőséget biztosítva a tanulók átfogó tudásának bemutatására.

Te Deum az egri bazilikában

Te Deum az egri bazilikában, ahol ebben a tanévben Balogh Bianka 8.a osztályos tanulónk vehette át a főpásztori elismerést. Szeretettel gratulálunk! Isten áldása kísérjen utadon!

Ministránsok köszöntése

Hálás szívvel köszönjük ebben a tanévben is a ministránsok szolgálatát. Isten áldása kísérje őket életük minden napján!

Bérmálás

2026. május 30-án iskolánk 8.osztályos tanulói részesültek a bérmálás szentségében. A Szentlélek ajándékai erősítsék fiataljainkat életük során!

Zarándokút 2026

Pénteken iskolánk nyolcadik osztályos tanulói ifjúsági zarándoklaton vettek részt Egerfarmoson. A zarándokúton Csepelényi György nyomában jártunk.

AKTÍV KÖZLEKEDÉS HETE A NAGY GYULA ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

Iskolánkban idén is nagy sikerrel rendeztük meg az Aktív Közlekedés Hetét, amelynek célja a környezetbarát és egészséges közlekedés népszerűsítése volt. A hét programjai minden korosztály körében nagy népszerűségnek örvendtek. A kisebbek egész héten lelkesen gyűjtötték a pecséteket, míg a nagyobbak ügyességüket kerékpáros akadálypályán bizonyíthatták. A hét során közlekedéssel kapcsolatos előadáson is részt vehettek tanulóink, ahol

Énekverseny

A mai napon került megrendezésre a Katolikus iskolák közötti területi énekverseny, amelyet a II. Rákóczi Ferenc Katolikus Általános Iskola és AMI szervezett. Iskolánkat Birnbaum Kincső és Szabó Dóra 4. osztályos tanulók képviselték nagyon ügyesen! Mindketten bronz minősítést kaptak! ☺

Elsőáldozás 2026

„Én vagyok az élet kenyere. Aki hozzám jön, többé nem éhezik, s aki bennem hisz, nem szomjazik soha. (Jn 6,35) Május 10-én vasárnap 23 gyermek találkozott először az Oltáriszentségben jelen lévő Jézussal. Jézus a szívetekbe költözött, őrizzétek meg Őt ott örökre!

Atlétika Diákolimpia

🏃‍♀️🏃‍♂️ HATALMAS SIKER GYÖNGYÖSSOLYMOSRÓL! 🏆 Kis iskola… óriási szív… fantasztikus eredmények! ❤️ A gyöngyössolymosi II. korcsoportos lány és fiú atlétika többpróba csapat csütörtökön Egerben, a megyei Diákolimpián szerepelt, és elképesztő teljesítményt nyújtottak! Minden versenyző fegyelmezetten, egymást támogatva, hatalmas akarattal küzdött – ennek meg is lett az eredménye: 🥉 A lánycsapat megyei 3. helyezést ért el!

HATÁRTALANUL 2026

Tanulmányi kirándulásunk címe: Magyar történelmi – és kulturális kincsek nyomában Horvátországban,tengerparti látogatással Fiumében és Abbáziában Egy évvel korábban pályáztunk tanulmányi kirándulásunkra, melyet a Magyar Állam támogatott. 4 napot tölthettünk el (majdnem) ingyen 19 tanulóval és 2 tanár nénivel, Nagyné Bozóki Ágota Krisztina és Csillik Krisztina tanár nénikkel Horvátországban. 2026. május 11-én, hétfőn 7 óra 30

Tenisz Diákolimpia 2026

Büszkék vagyunk tanulóink kiemelkedő eredményeire! A május 9–11. között megrendezett Heves vármegyei Tenisz Diákolimpián iskolánk tanulói fantasztikus teljesítményt nyújtottak. A 27 indulóból 11-en a Solymosi iskolát képviselték, és eredményeink alapján Heves vármegye legeredményesebb iskolája lettünk! 7 tanulónk bejutott az országos döntőbe. Eredményeink: 🥇 I. helyezettek: • György Janka 4.b • Birner Léna 8.b 🥈 II.

Scroll to Top