Aktív Iskola Program

Év végi beszámoló az Aktív Iskola programról

Iskolánk a 2025/2026-os tanévben is aktívan részt vett az Aktív Iskola programban. Egész évben arra törekedtünk, hogy tanulóink számára olyan mozgásos programokat szervezzünk, amelyek örömteli élményt nyújtanak, és hozzájárulnak az egészséges, aktív életmód kialakításához. A tanévet az Európai Diáksport Napja (ESSD) rendezvényeivel indítottuk, amelyen valamennyi tanulónk részt vett. Az év során számos sport- és közösségi […]

AKTÍV KÖZLEKEDÉS HETE A NAGY GYULA ÁLTALÁNOS ISKOLÁBAN

Iskolánkban idén is nagy sikerrel rendeztük meg az Aktív Közlekedés Hetét, amelynek célja a környezetbarát és egészséges közlekedés népszerűsítése volt. A hét programjai minden korosztály körében nagy népszerűségnek örvendtek. A kisebbek egész héten lelkesen gyűjtötték a pecséteket, míg a nagyobbak ügyességüket kerékpáros akadálypályán bizonyíthatták. A hét során közlekedéssel kapcsolatos előadáson is részt vehettek tanulóink, ahol

Atlétika Diákolimpia

🏃‍♀️🏃‍♂️ HATALMAS SIKER GYÖNGYÖSSOLYMOSRÓL! 🏆 Kis iskola… óriási szív… fantasztikus eredmények! ❤️ A gyöngyössolymosi II. korcsoportos lány és fiú atlétika többpróba csapat csütörtökön Egerben, a megyei Diákolimpián szerepelt, és elképesztő teljesítményt nyújtottak! Minden versenyző fegyelmezetten, egymást támogatva, hatalmas akarattal küzdött – ennek meg is lett az eredménye: 🥉 A lánycsapat megyei 3. helyezést ért el!

Tenisz Diákolimpia 2026

Büszkék vagyunk tanulóink kiemelkedő eredményeire! A május 9–11. között megrendezett Heves vármegyei Tenisz Diákolimpián iskolánk tanulói fantasztikus teljesítményt nyújtottak. A 27 indulóból 11-en a Solymosi iskolát képviselték, és eredményeink alapján Heves vármegye legeredményesebb iskolája lettünk! 7 tanulónk bejutott az országos döntőbe. Eredményeink: 🥇 I. helyezettek: • György Janka 4.b • Birner Léna 8.b 🥈 II.

Kispályás labdarúgó torna -Katolikus Iskolák számára

2026. április 29-én rendezték meg Gyöngyösön – az Egri Főegyházmegye szervezésével – a Kispályás Labdarúgó Tornát, melyen az iskolánk labdarúgó csapata is részt vett. Négy katolikus iskola csapatával mérkőztünk meg: Gyöngyös – Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Jászapáti, Heves, Pély csapataival. A csapatunk tagjai: Boday Bertalan, Besze Áron, Dudás Vince, Kovács Milán, Stál Gergely, Terbe Nimród,

Röplabda Vármegyei Döntő

Február 27-én, hazai pályán rendeztük a röpisek következő megmérettetését. A két csoport első két helyezett csapatai mérték össze tudásukat egymással. Detki Petőfi Sándor Általános Iskola, Gyöngyösi Arany János Általános Iskola, Kemény Ferenc Sportiskola Eger és a mi lányaink. Óriási küzdelemben, két mérkőzésen is 3 játszmában maradtunk alul Detk és az Arany ellen. Bronzérmes lányainkra nagyon

Nőnapi focitorna 2026

Iskolánk lány labdarúgói 2026. március 6-án első alkalommal vettek részt Miskolcon a DVTK által immár negyedik alkalommal rendezett nőnapi focitornán. Lányaink az első (1-2. osztály) ás második (3-4.osztály) korcsoportban indultak három csapattal. A rendezvényen közel 400 lány rúgta a labdát. Az első korcsoportosaink két csapattal neveztek. Az egyik csapatunk ezüstérmes lett, a másik 5. helyen

Röplabda Diákolimpia 2026

2026. február 28-án iskolánk adott otthont a Röplabda Diákolimpia Körzeti döntő második fordulójának. A versenyen már ismerősként fogadtuk a következő 4 csapatot. A Gyöngyösi Arany János Általános Iskola, a Detki Petőfi Sándor Általános Iskola és az egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola diákjait láttuk vendégül. Csapatunkra három mérkőzés várt. Eger és Detk ellen újra két

Aktív Iskola télen is – éves sí- és sífutó programunk

⛷️Tél? Hideg?❄️ Nálunk ez is élmény! A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Iskolában a tél nem a megállásról szól – hanem a mozgásról, az élményekről és a közös kalandokról. 🛷 Hóeséskor szánkózunk, ⛸️ jégen korcsolyázunk, ⛷️és minden évben síelünk és sífutunk! Itt annyi minden történik nap mint nap, hogy néha posztolni sincs időnk – mert inkább

Sítábor Mátraszentistvánban

🎿Sítábor Mátraszentistvánban – élmény, ami összekovácsol! Az erdei iskola program részeként a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola 6. évfolyamos tanulói minden tanévben részt vesznek egy 4 napos, ottalvós sítáborban Mátraszentistvánban. Ez a tábor nem csak a síelésről szól! Közös élmények, nevetések, kihívások és sikerélmények várják a gyerekeket egy csodaszép hegyvidéki környezetben. A közös szállás,

ESSD-nap és Jótékonysági futás – az Aktív Iskola kiemelt programja

2025. szeptember 26. Iskolánkban idén is nagy sikerrel valósult meg a Magyar Diáksport Napja és a hagyományos Jótifuti jótékonysági futás. A délelőtt folyamán az ESSD programjai hozták össze a diákokat. A reggelt közös zumbával indítottuk, amely az esős, hűvös idő miatt a tornateremben zajlott, de így is remek hangulatban telt. Ezt követően különböző sportágak és

Az Aktív Iskola program szerepe intézményünk életében

Iskolánk immár harmadik éve vesz részt az Aktív Iskola programban, amelynek célja a rendszeres testmozgás népszerűsítése és az egészséges életmódra nevelés. Fontosnak tartjuk, hogy tanulóink minél több lehetőséget kapjanak a mozgásra, ezért egész tanévben változatos sport- és mozgásprogramokat szervezünk. A program egyik nagy előnye, hogy a gyermekek nem csupán résztvevői, hanem aktív alakítói is az

Bronz fokozat – aktív iskola

Bronz fokozatot ért el iskolánk a 2024/2025-ös tanévben Nagy örömmel és büszkeséggel osztjuk meg a hírt, hogy a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola a 2024/2025-ös tanévben elérte a bronz fokozatot. Az elismerés hosszú és kitartó munka eredménye, amelyet tantestületünk, diákjaink és közösségünk közösen végzett. A díjat ünnepélyes keretek között vehettük át, amely méltó módon

Scroll to Top