A tiszta Mátráért

Nagyon fontos számunkra környezetünk megóvása,tisztasága,ezért iskolánk minden tanévben kétszer csatlakozik a Kékes Turista Egyesület takarító túrájához. Így volt ez 2024. április 6-án is. Kis létszámmal,de annál nagyobb lelkesedéssel vettünk részt a programon.  Óvjuk környezetünket!

Tavaszi szünet!

2024. március 28-tól április 7-ig tavaszi szünet! Ezen időszak alatt az iskola zárva tart és az ügyintézés szünetel!  A szünet előtti utolsó tanítási nap 2024. március 27. szerda. A szünet utáni első tanítási nap 2024. április 8. hétfő.

Énekkaros tanulók szabadságharcról

2024. március 17-én emlékezett meg Gyöngyössolymos közössége a szabadságharcról. Ezen az ünnepségen iskolánk énekkara is szerepelt két dalcsokorral. A program zárásaként Gyöngyössolymos és testvértelepülésünk, Kápolnásfalu polgármestere közösen elültette „Petőfi körtefáját”, amelyre énekkaros tanulóink is lapátoltak egy kevés földet. Köszönjük a lehetőséget!  

Megemlékezés az 1848. március 15-i eseményekről

Iskolánk közösségének méltó megemlékezése az 1848. március 15-i eseményekről. Köszönjük a 4.a, 4.b, 7.a és 7.b osztályos tanulók és felkészítő tanáraik műsorát!   A március 15-i ünnepséget követően 7.b osztályos tanulóink koszorút helyeztek el az iskola épületének falán található 1848-as szabadságharc évfordulójára állított emlékműnél. Ezt követően az emlékmű előtt alsós tanulóink is elhelyezték a megemlékezés

Mezei Futó Diákolimpia Vármegyei döntő

Csodálatos eredmények születtek a Mezei Futó Diákolimpia Megyei Döntőjén. Március 12-én nem túl ideális körülmények között a maklári repülőtéren rendezték a versenyt. A 12 tanulónkból nyolcan jutottak be az országos döntőbe:   Egyéniben: Besze Regina 8.b II. hely Balogh Bence 7.b IV.hely Palásti Krisztián 7.b II. hely Varga Emma 4.a IV. hely   Csapatban I.

Röplabda Diákolimpia Vármegyei Döntő

Március 5-én Egerben a IV. fordulóval véget ért a Röplabda Diákolimpia Vármegyei Döntője. Lány csapatunk ismét kitett magáért, a Pásztorvölgyi Gimnázium ellen nagyon szoros mérkőzésen maradt csak alul, így ezüstérmet szerzett. Ezzel az eredménnyel továbbjutottak az országos selejtezőre. Ezüstös lányaink névsora: 8.b Tóth Gerda, Kovács-Hanka Maja, Besze Regina, Nyilas Kendra 7.b Hidvégi Hanna, Borsi Lili,

Mezei Futó Diákolimpia Városi Döntő

2024. február 29-én került megrendezésre a Mezei Futó Diákolimpia Városi Döntője. Csodálatos tavaszi időben, az Energia Pálya adott otthont a versenynek. Iskolánk 3 korcsoportban képviselte magát egyéni és csapat versenyszámokban. Az induló tanulókat sorolnám, az elért eredményükkel együtt:   II. kcs. lány csapat: (1.5 km) I. helyezett – Juhász Zsófia 4. a, egyéniben I. hely – Varga

Beiratkozás a 2024/2025. tanévre

Az idén tankötelessé váló gyermekek általános iskola első évfolyamára történő beíratását a 30/2023. (VIII. 22.) BM rendelet 7. §-a és az Nkt. 50. § (7) bekezdése alapján 2024. április 18-19. (csütörtök-péntek) 8:00 órától 18:00 óráig történik. KRÉTA elektronikus ügyintézés segítség letöltése itt Beiratkozáshoz szükséges dokumentumok letöltése itt Étkezési nyilatkozat 2024-2025. letöltése itt Művészeti jelentkezési lap

Menza – információk és rendelési útmutató

Kedves Szülők! Kérjük, hogy a leírást mindenki alaposan olvassa el! Az étkezés mindenkinek meg van rendelve, aki a leadott étkezési nyilatkozaton azt igényelte! Kérdés vagy probléma esetén kérjük a solymosisulimenza@gmail.com e-mail címre írjatok! Az étkezési felületet itt találjátok: https://gyongyossolymoskatisk.eny.hu/ A felületen minden gyermeknél rögzítve van egy e-mail cím – korábbi étkezőknél az az e-mail, amelyikre az étkezési

Továbbtanulási információk

Az általános iskola 8. évfolyamára járó tanulók részvétele a középfokú felvételi eljárásban. A dokumentum megtekintéséhez vagy letöltéséhez kattintson a címre!

Röplabda Diákolimpia 2024

Február 21-én iskolánk adott otthont a Röplabda Diákolimpiának. A megyei döntő 3. fordulójában öt iskola vett részt. A nagyrédei Szent István Általános Iskola, a gyöngyösi Egressy Béni Általános Iskola, az egri Pásztorvölgyi Gimnázium és a kömlői Gárdonyi Géza Tagiskola diákjait láttuk vendégül. Csapatunkra két mérkőzés várt, Nagyrédével és a Gyöngyössel. Mindkét meccsen két szettes győzelmet

Farsangi hírmondó

Alsós farsangi hírmondó Ebben a tanévben február 9-én rendeztük az alsó tagozatos tanulóink farsangi bálját. Nagy izgalmakkal telve készült minden osztály, hiszen a hagyományaink szerint az idei évben csoportos beöltözés következett. Az ötletelés után a megvalósításra került sor. A fergeteges dallamokra szenzációs koreográfiákat láthattunk a bálon, a műsorban sokszínű tehetségükről tettek bizonyságot az alsós tanulók.

Scroll to Top