Úszóverseny EGER

A városi döntő után pár nappal már Egerben úsztak legkisebbjeink a megyei döntőn. Első alkalommal vettek részt a második osztályosok és nem is jöttek haza üres kézzel. Mindannyiunk nagy örömére az érmeket és okleveleket, Szécsi Zoltán 3x-os olimpiai bajnok vízilabdázó adta át a gyerekeknek. Nagyon büszkék vagyunk a következő gyerekekre:     • Kádas Korina 2.b […]

Mikulás versmondó verseny

Iskolánk hagyományos alsó tagozatos vers- és mesemondó versenyét, Mikulás ünnepére készülődve rendeztük meg. 16 vers és 7 mese hangzott el az értő közönség, és a szakértő zsűri előtt. Magas színvonal, értékes, érdekes művek, jókedv, izgalom jellemezte a délutánt. A harmadik osztályosok zenei bemutatóval színesítették a versenyt. Gratulálunk minden résztvevőnek, és felkészítőiknek!  

Adventi gyertyagyújtás

2023.december 03-án advent első vasárnapján, templomunkban a 7.a és 7.b osztályos tanulók szolgáltak a szentmisén. Az első gyertyát az adventi koszorún Barta Márton atya gyújtotta meg.

RÖPLABDA

Iskolánk röplabda csapata 2023. november 30-án részt vett Egerben a Röplabda Diákolimpia Megyei döntőjének első fordulóján. Csapattagok: Tóth Gerda 8.b Kovács-Hanka Maja 8.b Besze Regina 8.b Hajnal Napsugár 8.a Hidvégi Hanna 7.b Széles Petra 7.b Borsi Lili 7.b Szankó Szonja 6.b A tornán 5 csapat vett részt. Négy meccsből hármat megnyertek lányaink. A Pásztorvölgyi Gimnázium

Úszó Diákolimpia Városi Döntő

Nagy örömmel fogadtuk, hogy idén újra megrendezik úszás sportágban a városi döntőt. Ez mindig nagy esemény iskolánk sportéletében, hiszen a négy évig úszó tanulóink összemérhetik tudásukat más iskolában úszó gyerekekkel is. 4 korcsoportban, összesen 29 fővel vettünk részt a versenyen. Gyerkőceink igazán kitettek magukért, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a megnyert 17 db érem.

Egészségnevelés az alsó tagozaton

Az alsó tagozaton, november 17-én rendeztük meg az Egészségnevelési napot, de már az egész hét ennek jegyében zajlott.  Az 1-2.osztályos tanulók rajz, míg a 3-4.osztályos tanulók pedig versíró pályázaton mutathatták meg tehetségüket. Ha valaki ,,kézműveskedni” szeretett volna nekik zöldség-és gyümölcsszobor alkotásra volt lehetőségük. A gyerekek a hét folyamán vezethették az Egészségnaplójukat, illetve napi rejtvényeket fejthettek

Angol szépkiejtési verseny

2023. november 17-én került sor a Berze angol nyelvi szépkiejtési- és nyelvismereti versenyre. Iskolánkból négy tanuló vett részt különböző kategóriákban. Görcs Hanna 7. b osztályos tanulónk első helyezett lett a 4-5 órás kategóriában, maga mögé utasítva 26 másik diákot. Gratulálunk minden résztvevőnek!

Árpád-házi Szent Erzsébet

Árpád-házi Szent Erzsébet tiszteletére készítettek rajzokat iskolánk diákjai. A szép alkotásokat köszönjük szépen a gyerekeknek.

Futsal diákolimpia városi döntő

2023. 10. 26-án a Futsal Diákolimpia Városi Döntőjén képviseltük iskolánkat. Ebben az évben két forduló után születik döntés, hogy melyik iskola jut tovább a megyei döntőbe. Csapatunk hősies és szoros küzdelemben maradt alul a Berze, a Kálváriaparti és Atkár csapata ellen. Iskolánkból a következő tanulók vettek részt: Bakondi Ádám, Gáll Kristóf, Kis Ákos Benjámin, Tasi

Hittan tábor Sarud élményei

2023. október 16-18-ig hittantáborban vehetett részt iskolánk 15 tanulója. Sok és színes program várta őket Sarudon a Genezáreti Lelkigyakorlatos Házban. A tábor második napján meglátogatták a Poroszlói Ökocentrumot, október 18-án pedig csatlakoztak az Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért kezdeményezéshez.   Kísérőtanáraik: Lupis Andrea hitoktató Nagyné Bozóki Krisztina tanárnő Első nap Második nap Harmadik nap

Mesemondó verseny

Október 3-án rendezték meg Gyöngyösön a Népmese Napjához kapcsolódóan a Vachott Sándor Városi Könyvtárban a Mesemondó versenyt. Iskolánkat Házler Olívia 4.b osztályos tanuló képviselte, aki II. helyezést ért el. Szívből gratulálunk az eredményhez!

Takarítsuk ki a Mátrát!

Felhívás, 2023. 10. 07-én szombaton Szemétgyűjtési napot szervezünk a Kékestető – Mátraháza – sástó – Mátrafüred által határolt terület turistaútján. AKIK SOLYMOSRÓL INDULNAK A SZEMÉTSZEDŐ TÚRÁRA, AZOKNAK 9 ÓRAKOR GYÜLEKEZŐ GYÖNGYÖSSOLYMOSON A „NAGYBUSZMEGÁLLÓBAN”! BARBI ÉS SZILVI NÉNI VÁRJA ŐKET! 

Ministránstalálkozó

2023-ban is megrendezték a ministránstalálkozót Egerben. Ők azok a fiatalok, akik az Egri Főegyházmegye plébániáin az oltárszolgálatot ellátják és Istennek szolgálnak együtt a papokkal. Iskolánkat Boday Bertalan 5.b osztályos tanuló képviselte.     

Scroll to Top