Mezei Futó Diákolimpia Vármegyei döntő

Szép eredmények születtek a Mezei Futó Diákolimpia Megyei Döntőjén. Március 18-én nem túl ideális körülmények között a maklári repülőtéren rendezték a versenyt. Minden korcsoportban 70-80 fő felett indulóval. A 12 tanulónkból öten jutottak be az országos döntőbe: Egyéniben: Kovács Laura 4.b II: hely Csapatban II. helyen jutottak tovább: Kovács Laura 4.b ( 2.hely), Barna Anita […]

Kosztya Gábor Emlékverseny

A Gyöngyössolymosi Általános Iskola tanulói már bizonyították, hogy nemcsak földön és vízen kiváló sportolók, hanem a csúszós terepen is megállják a helyüket. Az iskola minden évben a páros évfolyamok számára lehetőséget biztosít ingyenes síoktatásra, és sokan a lesiklás szerelemesei is lesznek, felnőttként,családjukkal folytatják,amit intézményünkben elsajátítanak Február utolsó napján rendezték meg a Kosztya Gábor Emlékversenyt a

Intézményi Bozsik Labdarúgó Torna II. korcsoportos téli forduló

Az Intézményi Bozsik Labdarúgó Torna II. korcsoportos téli fordulóját február 28-án rendezték meg Gyöngyösön, és 4 iskola diákjai rúgták a labdát a kálváriaparti iskola tornatermében. A gyöngyössolymosi iskola számára fontos, hogy azok a diákok is versenyezhessenek, megmérethessék magukat, akik nincsenek leigazolva egyik sportklubban sem. Az Magyar Labdarúgó Szövetség célja a programmal nem más, mint figyelmet

Röplabda Diákolimpia Vármegyei Döntő Solymival a csapatban

A körzeti döntők után a IV. korcsoportos leány Röplabda Diákolimpia Vármegyei Döntőjének rendezési jogát is iskolánk nyerte el. 4 csapat vett részt: Domoszlói III. András Általános Iskola, Pásztorvölgyi Gimnázium Eger, Verpeléti Arany János Általános Iskola és a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola jutott a vármegyei döntőbe. Tanulóink óriási csatákban, színvonalas játékkal, két győzelemmel és

Röplabda Diákolimpia Körzeti Döntő

Két fordulós rendszerben, november 29-én és február 11-én került megrendezésre röplabdásaink körzeti döntője. A versenyen négy iskola képviselte magát: – Nagyrédei Szent Imre Ált. Isk. – Gyöngyösi Egressy B. Két Tanítási Ny. Ált.Isk. – Gyöngyössolymosi Nagy Gy. Kat. Át.Isk és AMI – Domoszlói III.András Ált. Isk. Mindkét fordulóban magabiztos győzelemmel biztosította iskolánk a megyei döntőben

Országos Sífutó Diákolimpia

Január 29-30. án került megrendezésre Normafánál az Országos Sífutó Diákolimpia, ahol 19 tanuló képviselte iskolánkat. Első napon, szerdán sprint, a második napon, csütörtökön a távolsági versenyekre került sor, mely egyben a Magyar bajnokságot is jelentette. Gyönyörű napsütéses időben, hóágyúzott pályán, klasszikus stílusban mérették meg magukat az iskola színeiben induló Zalkás gyerekek. Külön díjazták az abszolút

Családi sítábor – Lomnic

Az idei január sokunknak igazán emlékezetes marad, hiszen iskolánk történetében először szerveztünk családi sítábort a Magas-Tátrába. A program központja az Erika Panzió volt, amely tökéletes választásnak bizonyult: a pálya közel volt, rajtunk kívül nem lakott más a panzióban és a szabadidős programokhoz is kiváló volt. A tábor létszáma meghaladta az ötven főt, a résztvevők nagy

Erdei Iskola Sítábor

2025. január 13-16. között felejthetetlen napokat töltöttünk Mátraszentistvánban, a hatodik osztályos tanulók sítáborában. A kenutábor után ez volt a második táboruk, és már az indulás pillanatában érezhető volt, hogy izgalmas kalandok várnak ránk. Az első nap reggelén izgatottan szálltunk fel a buszra, és hamarosan megérkeztünk a festői szépségű Mátraszentistvánba. A hófehér pálya látványa mindenkit lenyűgözött,

Iskolanyitogató

Kedves Szülők és Gyermekek! Szeretettel vár minden leendő első osztályos kisgyermeket Dia néni és Imola néni a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskolába. Az első alkalommal ( 2025. február 3.) Szülői fórumon tájékoztató bemutatkozást hallhatnak a szülők. Továbbiakban a tanító nénikkel iskolanyitogató foglalkozásainkon vehetnek részt a gyerekek, a szülők pedig iskolánkat ismerhetik meg jobban. Várjuk

Iskolaszentelés

Christus Mansionem Benedicat! Krisztus áldja meg e házat! Egész évben emlékezzünk arra, hogy Krisztus áldó keze minden körülmények között iskolánk felett van. Köszönjük szépen Resch Tamás atyának és Hágen Pál Tamás atyának az iskolaszentelést.

Régi-új szerelem a RÖPLABDA…

Iskolánk tanulói minden röplabda versenyen képviselik magukat, legyen az Diákolimpia vagy éppen amatőr verseny. Javuló tendenciát mutatnak az eredmények is, hiszen a Bottyánban megrendezett Városi Röplabda Kupán III. helyezést értek el a gyerekek vegyes csapattal. A hét végén zajlott III. Suli Kupa Amatőr Röplabda Versenyen pedig a lányok 6 csapatból II. helyezést értek el. A

Katolikus Karitász tartós élelmiszergyűjtés

Hálás szívvel köszönjük mindenkinek, aki iskolánkban hozzájárult a Katolikus Karitász tartós élelmiszergyűjtéséhez. A felajánlott élelmiszereket eljuttatták a rászoruló családok részére, így az ő karácsonyuk is szebbé válhatott.

Scroll to Top