Őszinte szeretettel neked
A gyerekek között folytatódott az „Őszinte szeretettel neked!” ajándékozás. Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.
A gyerekek között folytatódott az „Őszinte szeretettel neked!” ajándékozás. Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.
Iskolánk tanulói az adventi lelki napon nagyon szép Betlehem témájú képeket készítettek. Gratulálunk a győztes csapatoknak és a különdíjasaknak!
Idegennyelvi országismereti vetélkedőn vett részt iskolánk 6 tanulója a Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Technikumban. A versenyen német nyelvből Palásti Krisztián és Balogh Bence a 3.helyen végzett! Angol nyelvből Kovács Bátony és Baglovs Maksim a 4.helyezést érték el.
Három fordulós angol és német versenyen vettünk részt 5 tanulóval Egerben az Andrássy György Katolikus és Közgazdasági Technikum és Gimnáziumban. Tanulóink német nyelvből előkelő helyezéseket értek el, de a döntőbe nem sikerült bekerülniük. Görcs Hanna 8.b osztályos tanuló 100 fős mezőnyből mindenkit maga mögé utasítva 1. helyezést ért el! Szívből gratulálunk és további sok sikert
Folytatódik az ” Őszinte szeretettel neked! ” programunk. A szeretet árad és árad és árad, A szeretet árad, mint az eső, A szeretet árad és árad mindenhol.
Iskolánk tanuló között elindult a ” Őszinte szeretettel neked!” projekt. Hittanórán a gyerekek saját kezűleg készítenek egy ajándékot az egyik társuknak. Amit az óra végén egy nagy mosollyal és sok-sok szeretettel át is adnak egymásnak. Ma a 7.a és 3.a osztályos tanulók szerették őszintén egymást.
Vigyázzunk az egészségünkre! Iskolánkban minden évben nagy gondot fordítunk arra, hogy tanulóink figyelmét ráirányítsuk az egészség védelmére, az egészséges életmódra. Ennek a lehetősége igen sokoldalú. November utolsó hetében ezzel foglalkoztunk. Idén is sok programmal igyekeztünk erősíteni magunkat. Pl.: Reggeli torna az osztályokban, sportvetélkedő a tornateremben, Talamba együttes, egészséges uzsonna készítése, csodafinom ( egészséges) sütik kóstolása.
2024.december 13. adventi lelki nap iskolánkban. Köszönjük szépen Tamás atyának a lelki feltöltődést.
Mikulás Kupa néven, december 6-án került megrendezésre az Úszó Diákolimpia Városi Döntője. Az idén kicsit megkavart versenykiírás miatt, csak az I.-II. korcsoportnak rendeztek városi döntőt, a Kálváriaparti Általános Iskola tanmedencéjében. A betegségtől megtizedelt csapatunk azonban kitett magáért és a debütáló tanulóink is nagyon szépen úsztak. Iskolánkat a következő gyerekek képviselték: Görcs Gerda, Előházi Júlia, Máté
Roráte, a különlegesen szép hajnali szentmise. „Sötétben járunk, de a fény felé tartunk, a Megváltót várva.”
Advent első vasárnapjával megkezdődött a felkészülés az Úr Jézus születésére. Vegyük észre, hogy hol tudunk jót tenni!
November 29-én iskolánk adott otthont a Röplabda Diákolimpia Városi döntő első fordulójának. A versenyen 4 csapat képviselte magát. A nagyrédei Szent István Általános Iskola, a gyöngyösi Egressy Béni Általános Iskola és a domoszlói III. András Általános Iskola diákjait láttuk vendégül. Csapatunkra három mérkőzés várt, Nagyrédével, Domoszlóval és a Gyöngyössel. Mindhárom meccsen két szettes győzelmet arattak
2024.november 26-án került megrendezésre Egerben a Heves Vármegyei Úszás Diákolimpia B kategóriás versenye. Természetesen iskolánk tanulói is részt vettek az eseményen. Ezen a napon is remekeltek a solymosi diákok, több úszásnemben is kiemelkedő helyezést értünk el. Józsa Marcell: 100 m hát 1. hely Dudás Vince: 100 m hát 3. hely Ádám Maja: 100 m hát
Kedves Vendégek! Jótékonysági vásárunkon kaphatóak finom házi készítésű sütemény, ajándéktárgyak. Ha szeretnéd támogatni az SZMK munkáját, támogatói jegy vásárlására is van lehetőség személyesen és utalással egyaránt. Számlaszám: 11600006-00000000-94472420 A közleményben kérjük feltüntetni a gyermek nevét és osztályát! Köszönjük szépen a segítséget, és a támogatást! Várunk szeretettel 2024. 12. 20-án 16:00 órától az Iskola tornatermében! A