Erdei Iskola – Kenutábor

Tiszafüred, 2025. június 2-5. Erdei iskolai programunk következő és egyben utolsó tábora a kenutábor. Ebben a mindenkori ötödikesek vesznek részt. A Tisza-tó közelsége, kulturális látnivalói és a gyönyörű természeti adottságai miatt remek lehetőséget biztosít a tábor megrendezésére. Bázisunk a tiszafüredi Termál kemping volt, ahol 4 személyes kiválóan felszerelt faházakban laktak a gyerekek. Táboraink alapjában véve […]

Íjász Verseny

2025.05.30-án Budapesten a Magyar Íjasz Szövetség által rendezett Országos Hétkarika Íjász Versenyen Máté Zsombor vadászreflex -k u13 korosztályban XV. helyen végzett, (kategóriájában VII. hely) Máté Botond vadászreflex -k u13 korosztályban XXV. helyen végzett. ( u8 korosztályt nem értékelték külön)

Zarándoklat

Úton a remény felé- Katolikus iskolák zarándoklata Mátraverebély- Szentkút Iskolánkat a 7. és 8. évfolyamos tanulók képviselték.

Elsőáldozás

Vasárnap Gyöngyössolymoson húsz gyermek találkozott először az Úrral. Köszönöm a kedves szülőknek, hogy kísértek bennünket ezen az úton.

Röplabda

Hétvégén (május 24-én) iskolánk tanulói ismét részt vettek a III. Gyöngyösi Suli Röplabda Kupa 2. fordulóján. Egy fiú és egy lány csapattal indultunk. Mindkét csapat szép eredményt ért el. A fiúk nagyon szoros küzdelemben maradtak alul az Arany János Általános Iskola csapatától, így ők ezüstérmet szereztek. A lányok pedig hat csapatból bronzérmet nyertek. Akikre büszkék

Tenisz diákolimpia

Iskolánkat 12 fő képviselete a május 9-12 között megrendezésre kerülő Heves-megyei tenisz diákolimpián Egerben. A 12 főből 6 tanulónk érmet szerzett és 4 gyermek bejutott az országos döntőbe. Az országos döntőbe utazhat Fehér Gyula Bendegúz 1.B., Hovanecz Hanna 2.B, György Janka 3.B és Csáki Dávid 6.B osztályos tanulónk. Gratulálunk mindenkinek a színvonalas játékhoz és a

A mi templomunk – Iskolai pályázat

A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és AMI egyházi fenntartásának 10. évfordulójára pályázatot hirdet. Készítsd el a Szent Miklós templomot bármilyen méretben, bármilyen technikával pl. ceruzarajz, festék, agyag, gyufa stb…! határidő: június 10. (kedd) Érdekes díjak várnak rád! Pályázz te is! A nyertes műveket a jubileumi ünnepségen bemutatjuk.

Íjász Diákolimpia Miskolc

2025. Május 11-én vasárnap Miskolcon rendezték az Észak-Magyarországi és Észak-Alföldi Regionális Íjász Diákolimpiát, ahol iskolánk diákjai remekül szerepeltek. B kategória „INR” irányzék nélküli reflex íj, U13 gyerek korosztályban Máté Zsombor Péter II.helyen végzett Mini korosztályban Máté Botond II. Helyen végzett. Országos Diákolimpia kvalifikációs szintet mind a ketten sikeresen teljesítették, így ők képviselhetik iskolánkat a június

Tihanyi József Alapítvány

Tájékoztatjuk a szülőket, az alapítvány támogatóit, hogy iskolánk alapítványa 2024 őszén megújult.

Ha tavasz, akkor atlétika…

A jó idő beköszöntével elkezdődtek az idei atlétika versenyek is. Április 29-30.-án a városi döntővel kezdődött az atlétika diákolimpia. A szokásos helyszínen, a gyöngyösi Kömlei Károly Sporttelepen mérkőztek meg tanulóink a Berze, A Kálváriaparti és a Felsővárosi Iskolák csapatai ellen. Mindhárom korcsoportban és mindkét nemben, összesen hét csapattal neveztünk. Az időjárás nagyon kegyes volt a

Természetismereti verseny

Iskolánk 3 fős csapata 2025. április 3-án részt vett a Mátra Kincsei természetismereti vetélkedőn. A versenyt a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság mátrafüredi Harkály Ház természetiskolája szervezte. A verseny három online feladatlap kitöltésével kezdődött, melynek eredményeként csapatunk 23 csapatból a 4. helyen végzett és így bejutott a döntőbe. A döntőre készített előadáshoz, egy felkészítő túrára is

Művészeti iskolások kiállítása

A művészeti iskolások kiállításának megnyitója 2025.március 10-én a Gárdonyi Géza Művelődési Házban. Az elmúlt időszak legjobb alkotásaiból készült az 1.félév zárókiállítása. A 4.a osztályosok egy rövid zenés műsorral egészítették ki a rajzaikat és festményeiket. A Solymosi zeneovisok vendégként felléptek az iskolások mellett. A kiállítást Szolcsák Gyula,Gyöngyössolymos polgármestere nyitotta meg.

Leendő elsősöknek

Beiratkozás a 2025/2026. tanévre
Értesítjük a leendő első osztályos tanulók szüleit, hogy (a 32/2024. (VIII. 8.) BM rendelet 8. §-a és az Nkt. 50. § (7) bekezdése alapján) a 2025/2026-os tanévre szóló általános iskolai beiratkozásra az alábbi időpontokban kerül sor: 2025. április 10-11. (csütörtök-péntek) 8:00 órától – 18:00 óráig történik.

A VÍZ HETE 2025

„Védd a vizet, formáld a jövőt!” A Víz Világnapját minden évben március 22-én ünnepeljük, melyről az ENSZ 47. közgyűlése 1992-ben döntött Dublinban. A tagországok célja az volt, hogy felhívják a világ figyelmét: bolygónk édesvízkészlete nem kifogyhatatlan forrás. A víz jelenléte meghatározza mindennapi életünket, természetesnek vesszük, hogy a jó minőségű ivóvíz a kellő mennyiségben mindig a

Scroll to Top