Elindult az iskolai síprogram

2022.január 11-én elkezdődött iskolánk síprogramja. Ezen a napon a 2.b és a 4.b osztályos tanulók indultak meghódítani Mátraszentistván lejtőit, és elsajátítani a lesiklás tudományát. A másodikosok először álltak lesikló lécen. Kezdetben voltak nehézségek, de harmadik nap végén már mindenki önállóan felvonózott s ügyesen siklott a páyán. A negyedikesek egy-két óra alatt felelevenítették meglévő tudásukat, ezt […]

Úszó diákolimpia Megyei döntő Eger

Úszó diákolimpia Megyei döntő Eger 2022. Január 11.-én és 18.-án Egerben került megrendezésre az úszó Diákolimpia megyei döntője. A városin 1. és 2. helyezést elért tanulóink vettek részt ezen a versenyen, ahol ismételten hozták jó formájukat. Sajnos a 4x50m lány gyorsváltónk betegség miatt nem állt rajthoz. Íme, az indulók és eredményeik: 2022. Jan. 11. Kajtor

Vízkereszt és Iskolánk felszentelése

Iskolánkban január 5-én emlékeztünk meg Vízkereszt ünnepéről. Ennek alkalmából az iskola lelkipásztorai felszentelték a termeket és megáldották tanulóinkat és tanárainkat.

Mert adni jó!

Mert adni jó!   Az adventi időszakban iskolánk tanulóit arra buzdítottuk, hogy a már megunt, de jó állapotban lévő játékaikat  ajánlják fel azoknak a  gyerekeknek, akiknek e nélkül szegényebb lenne a Karácsonyuk. Rengeteg játék, mesekönyv, puzzle, plüssállat érkezett, melyért mind a szülőknek, mind pedig a gyerekeknek nagyon hálásak vagyunk. Tanulóink kíséretében december 17-én átadtuk a

Adventi jócselekedet

Adventi jócselekedet Szent Erzsébet emléknapján hirdettük meg iskolánkban az adventi tartósélelmiszer gyűjtést. Örömmel tapasztaltuk, hogy a szülők, a gyermekek, a pedagógusok hatalmas szívvel és lelkesedéssel hozták adományaikat. A végeredmény 190 kg tartósélelmiszer, mely szebbé fogja tenni sok-sok rászoruló gyöngyössolymosi család karácsonyi ünnepét. Hála mindenkinek, és dicsőség Istennek, aki mindannyiunk szívébe beköltözött az idei adventi készület

Advent negyedik gyertyagyújtás

Negyedik gyertyagyújtás Szerdán került sor az iskolai adventi koszorún a negyedik gyertya meggyújtására, és az azt követő műsorra. Az énekkar a 2. b osztállyal kiegészülve felemelő hangulatot teremtett. Az éneket a 2. a osztályos tanulók által előadott szívhezszóló történet követte. A műsort követően hitoktatónk beszámolt a Szent Erzsébet napján meghird etett tartósélelmiszer gyűjtés végeredményéről, és

Úszó diákolimpia

Uszonyos- és búvárúszó országos bajnokság Kecskemét 2021.12.10-12. 50m pillangó Kardos Vince 1. hely 100m gyors 50m gyors 200m gyors     Úszó Diákolimpia 1.Korcsoport     50m hát. fiú: Gyimesi Olivér     Kajtor Zsombor 1. hely   Kovács Milán         50m hát. lány: Ádám Lilla Maja     Házler Olívia 3.

Harmadik adventi gyertyagyújtás községünkben

Advent harmadik vasárnapján, ezüstvasárnapon még közelebb kerülünk a várva várt csodához, amely december 24-én, szenteste vár minket. Az adventi koszorú harmadik gyertyája az örömet jelképezi, amivel a várakozás még inkább szeretetteltelibbé válhat. A hit és a remény mellett mostmár nemcsak az ünnepi készülődés hangulata, hanem az öröm is a lelkünkbe költözik. Ezen az estén a

Adventi lelki nap

2021.12. 06 – án Szent Miklós püspök emléknapján, lelki napra került sor intézményünkben. Az alsó tagozatosakat a nap kezdetén nagy meglepetésként felkereste Szent Miklós püspök mai utódja, nagy örömet szerezve ezzel a kicsiknek. Ezt követően a tanulók lelki beszélgetéssel hangolódtak a szentmisére, ami számukra 9:00-kor kezdődött. Kisebb szünetet követően kézműves foglalkozáson adventi ajándékokat készítettek, majd

Második adventi gyertyagyújtás községünkben

Aranyosi Ervin – Advent második gyertya A második is fényre lobban, jelzi, angyal szállt a földre: – Éljetek méltóbban, jobban, s várjatok az újszülöttre! Lelketeket készítsétek, – a világ újjá születhet! Szóljon szívből belső ének, – nyissátok meg szeretetnek! Legyen bennünk könyörület, új megváltónk mikor várjuk. A világ is szebbnek tűnhet, ha utunkat eképp járjuk.

Scroll to Top