Művészeti iskolai kiállítás 2021-22.tanév 1.félév
Művészeti iskolai kiállítás 2021-22.tanév 1.félév
Múlt héten tartottuk iskolánkban a Happy-hét elnevezésű projekthetünket, mely a vízfogyasztás fontosságára hívta fel diákjaink figyelmét. Ennek keretein belül igyekeztek tanulóink egész héten csak vizet fogyasztani. Osztályfőnöki, környezetismeret és természetismeret órákon a diákok megismerkedtek azokkal a tényezőkkel, melyek befolyásolják vízfogyasztásunkat, lehetőségük nyílt belelátni abba, hogy mennyi egészségtelen dolgot, köztük cukrot tartalmaznak az üdítők. Érdekes filmeket
Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepét – más néven a megtestesülés ünnepét – a katolikus Egyház március 25-én tartja. Ezen a napon tulajdonképpen minden hívő az „angyali üdvözletre” emlékezik, ugyanis ekkor kapta meg a hírt Mária – Jézus Krisztus édesanyja – Gábriel főangyaltól, hogy Ő lesz a Messiás édesanyja, és szent lesz az, akit a méhében hord! Ehhez
Minden évben kiváló eredményekkel szerepelnek tanulóink a Diákolimpia meghirdetett versenyein. Az elmúlt időszak eredményei: ALPESI SÍ DIÁKOLIMPIA I. korcsoport fiú: Major Gergő 2.b 22.hely (B.kat.) IV. korcsoport lány: Mladoniczky Laura 8.b 8.hely (B kat.) IV. korcsoport fiú: Major Balázs 8.a 3.hely (B kat) Szilveszter Dominik 8.b 10. hely (B kat) Előházi János 8.b
Iskolánk közössége ismét megmutatta, hogy segít ahol tud! Köszönjük a szülők/tanulók támogatását, hogy ismét a jó ügy mellé álltak és az ukrajnai háború rászorulóinak szervezett gyűjtésbe bekapcsolódtak!
Iskolánkban március 22-én Lelki napot tartottunk tanulóink részére. Mivel ezen időszak a Nagyböjt ideje, így ehhez kapcsolódó feladatokkal, kreatív tevékenységekkel töltötték a napot a tanulók.
Iskolánkban március 7-11 között pénzügyi témahetet tartottunk, mellyel az országosan meghirdetett PÉNZ7 elnevezésű témahéthez kapcsolódtunk. Ezen a héten alsó ,- és felső tagozaton egyaránt beépült a napi tanórák közé a megtakarítással, családi költségvetéssel, biztosításokkal történő ismerkedés. A tanulók új ismeretekhez is juthattak, ugyanakkor a meglévő tudásukat, jártasságukat felhasználva oldottak meg különböző feladatokat, magyaráztak meg különféle
2022. március 15 Nemzeti ünnepünkre a két negyedik és két hetedik osztályunk segítségével emlékeztünk. Tavaszköszöntő versek, népi játékok, az ünnep eseményeinek felidézése, váltotta egymást. Az énekkar szereplésével vált még átélhetőbbé az emlékezés. Végül egy megható és látványos színpompás színpadképpel zárult a műsorunk. Iskolánk tanulói a település megemlékezésén is szerepet vállaltak.
Kedves Szülők! Kedves Gyerekek! Valamennyien megrendülve, szomorúan hallgatjuk az Ukrajnából érkező híreket. Kötelességünknek érezzük, hogy ebben a rendkívüli háborús helyzetben segítő kezet nyújtsunk a nehéz helyzetbe került embertársainknak, ezért intézményünk is bekapcsolódik az adományok gyűjtésébe. Kérjük Önöket, hogy lehetőségeikhez mérten támogassák adományokkal kezdeményezésünket. Amit gyűjtünk: bébiétel, tápszer pelenka, popsitörlő főzés nélkül közvetlenül fogyasztható tartós élelmiszerek
Farsang 2022-ben iskolánkban, az alsó tagozaton A farsangi szokások az ünnepi időszak végére összpontosulnak, hisz a világ számos városában ekkor rendezik meg a parádékat, karneválokat. Mi is a végére hagytuk az egyik gyerekeink által leginkább kedvelt eseményt, a farsangi bált. Február 21-25 között tartották az osztályok, sajnos ismét zárt körben, kihagyva a kedves közönséget, a
Fenntartónk 2015. szeptember 1-től az Egri Főegyházmegye. Katolikus iskolaként küldetésünk, hogy a teljes embert szólítsuk meg. Célunk, hogy diákjaink megtalálják a számukra megfelelő kihívást és fejlődési lehetőséget, az oktatás, a személyes hit, a közösség, a sport és a művészet területén. Pedagógiai programunkat is ezeknek a céloknak a figyelembe vételével alakítottuk ki. Iskolánk Heves megyében, a Mátra hegység lábánál, a Gyöngyös várossal majdnem egybeépült Gyöngyössolymoson található.
Iskolánk 7.a osztályos tanulói Február 1-2 ig, 7.b osztály tanulói Február 8-9 ig Mátraszentistvánon síeltek. Tavaly a járványügyi helyzet miatt, mi sajnos nem vehettünk részt a külföldi sítáborban. Ebben az évben viszont lehetőséget kaptunk (2022.02.08-09.-én) Mátraszentistvánban síelhettünk. Mind a két nap megérkezésünk után felszereltünk, majd alapos bemelegítés után, jöhettek a gyakorló körök. Kezdetben nem ment
Erdei iskola – sítábor 2022.01.17-20. Iskolánk pedagógiai programja szerint minden felsős évfolyam tanulói erdei iskolai programon vesznek részt. A 6. évfolyam téli erdei iskolába megy, sítáborban töltenek négy napot. Hatodikosaink 2022. 01. 17-20 – ig (hétfőtől csütörtökig) Mátraszentistvánban táboroztak. A sítáborokba külföldre, Lengyelországba szoktunk menni, sajnos a járványügyi szabályok ezt, ebben a tanévben nem