Ballagás 2022.

2022. június 18-án került sor a 2021/2022-es tanévben végzős diákjaink ballagására.  Szép nyári időben búcsúzhattak tanáraiktól, a diákoktól, az iskolától a nyolcadikos tanulók. „Megcélozni a legszebb álmot, komolyan venni a világot, mindig hinni és remélni, így érdemes a földön élni.” (Shakespeare) Köszönjük a szülőknek és a tanulóknak az iskola feldíszítését!  

Érseki elismerésben részesült tanulónk

Érseki elismerésben részesült tanulónk Tóth Norina Anna 8. b osztályos tanuló Norina kiemelkedő tanulmányi munkája és szorgalma mellett nagyszerű közösségi ember, és sport eredményei is kiválóak. Az idei tanévben 4 országos diákolimpiai döntőbe jutott. Országos Diákolimpián:   II. helyezett kislabdahajításban                                

Gyermeknap alsó tagozaton

Gyermeknap alsó tagozaton június 10-én tartottuk iskolánkban a Gyermeknapot. Ezen a délelőttön tanórák helyett szabadidős, szórakoztató programokon vehettek részt diákjaink a faluban. Tréfás, ügyességi feladatok várták a gyerekeket 5 állomáson: képfelismerés, zsákban futás, célba dobás, mocsárjárás, rókavadászat. A végállomás a Kerek-Gyep volt, ahol a hűs patak mellett ugrálóvár, „csillámtetováló műhely ”állt rendelkezésünkre. Az ebédet a

Bringatúra a Mátra Biker SC-vel

A Mátra Biker SC és iskolánk második közös tavaszi bringatúrája is nagyon sikeres volt! A szép létszámú csapat a solymosi suli elől indulva a szőlőültetvények között jutott át Gyöngyöstarjánba a falumúzeumba, ahol egy finom lángosra is vendégül látták őket. Szuper program, gyönyörű időben!  

Alsós tanulmányi verseny

Az alsós tanulmányi verseny évek óta visszatérő programja a tavaszi iskolai időszaknak. Idén komplex formában tért vissza a 2.  3.  4.  osztályosoknak. Matematikából, szövegértésből, nyelvtanból választottuk ki a legügyesebbeket. Az első osztályosoknak „Szépíró” versenyt rendeztünk. Az eredmények a következők lettek:       Első évfolyam:        Arany minősítést szerzett:       Mátyus Hélia Ezüst minősítést szerzett:        Nagy

Kenutábor 2022.

Kenutábor 2022.   Hagyományokhoz híven, ebben a tanévben is sor került a Pedagógiai Programunkban szereplő Kenutáborunk megvalósítására. Mint minden évben most is az 5. évfolyamos tanulóink vettek részt, ezen a felejthetetlen élmény túrán. Kiskörei Vízlépcső látogatása, – kenuzás a Tiszán, – Babamúzeum látogatása Abádszalókon bicikli túra, mely mindenki számára nagyon nagy élménnyel telt el  

Diákolimpia Kézilabda 2022

Diákolimpia Kézilabda 2022 IV. korcsoportos lánycsapatunk részt vett a Kézilabda Diákolimpia Országos döntőjén, melyet Miskolcon rendeztek meg. Lányaink 6. helyen végeztek! Gratulálunk a szép eredményhez! Köszönjük Konkoly – Szegedi Orsolyának, hogy a csapat mellett végig kiállt! Köszönjük a lányoknak, hiszen ebben a formában ez volt az utolsó megmérettetésük. Solymosi Nagy Gyula Iskola az ország VI.

Tekerj a zöldbe bringatúra

„Tekerj a zöldbe” bringatúra 2022 06.11.   A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és AMI és a Mátra Biker SC második tavaszi túrája Szeretettel várunk minden érdeklődő tanulónkat és szüleiket egy kellemes kerékpáros szombat délelőtti programra   Időpont: 2022. június 11. (szombat) 9.30 Gyülekező: Solymosi Suli iskolaudvar 9.15 (nagyiskola) Indulás: 9.30 Várható érkezés: 13.00

Határtalanul 2022

              HATÁRTALANUL TANULMÁNYI KIRÁNDULÁS –  HAT-KP-1-2021/1-001001 Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek – Természeti értékek és magyar emlékek, valamint a délszláv háború emlékezete Horvátországban     1.nap Reggel 7:30 indultunk a nagy iskola elől Horvátországba. Az oda út is egy élmény, hiszen mindenki jól érezte magát a több mint 5 órás úton. Az

Diákolimpia – Atlétika Országos Döntő

Diákolimpia – Atlétika Országos Döntő Győr Iskolánk kimagaslóan jó eredménnyel zárta a két napos versenyt! Fuxreiter Ádám 7. b  I. helyezett lett kislabdahajításban Tóth Norina Anna 8.b II. helyen végzett kislabdahajításban és V. helyen súlylökésben Nagylány csapatunk bronzérmes lett! Mikola Mira 7.b , Seres Hanna Szofi 7.b Bendiák Barbara 8.a  Gáspár Petra 8.b, Ocela Petra 8.b, Tóth

Bozsik Foci

Bozsik foci, utolsó forduló Markazon! Hét csapattal mérkőztünk , két csoportban! Márkazzal játszottunk az első helyért. Nyertünk ismét!! Nagy Bálint, Major Balázs, Szécsényi Csanád, Füleki Krisztián, Matiny Zoltán, Szmolnik Levente, Veres Ádám   Ez volt az utolsó forduló! Első helyen zártuk a tanévet!   Gratulálunk a szép eredményért!

Elsőáldozás 2022

“Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adok, a testem a világ életéért.”  (Jn 6,51)  2022. Május 22 -én Első alkalommal találkozott e szentségben tizenhét gyermek az Úr Jézussal gyönyörű templomunkban. A szentséget a felkészítést végző Thiago atya szolgáltatta ki. Adja Isten, hogy első találkozásuk az Úr

Tekerj a zöldbe! – bringatúra

A Mátra Biker SC és iskolánk közös szombati programján sokan vettek részt, szerencsére az időjárás is szépre fordult, így az sem volt akadálya, hogy a gyerekek és a szülők Csárdás László tanár úr kíséretében Solymosról áttekerjenek a nagyrédei Kecskefarmra. 

Scroll to Top