FAIR PLAY

2023. február 6-án iskolánkban járt Deregan Gábor a Nemzetközi Fair Play Bizottság főtitkára. A 6. és 8. osztályosoknak tartott előadást a szervezetről, az egymás iránti, nem csak a sportban megnyilvánuló tiszteletről. Az élménybeszámoló mellett nemzetközi sporteseményekről készült kisfilmeket, képeket néztek meg a gyerekek és egy érdekes játékban is részt vehettek. Köszönjük szépen a lehetőséget!

A sífutás is megkezdődött iskolánkban 1.b osztály

Idén az 1.b osztállyal kezdődött a sífutó oktatás Galyatetőn. Az edzést Gál Ágota, a Honvéd Zalka SE edzője tartotta. A 3 nap alatt óriási akarattal, kedvvel, kitartással tanulták a legkisebbek ezt a cseppet sem könnyű sportágat. Az utolsó nap végére küzdelmesen, de feljutottunk síléccel a lábunkon a domb tetejére, majd nagy örömmel csúsztunk le a

Újra síelünk!

Újra síelünk! A hideg beköszöntével január 24-vel elindult iskolai síprogramunk. Hagyományainkhoz híven a páros osztályok lesiklanak, a páratlan osztályaink sífutnak. Idén először a 2.b osztály ismerkedett meg a Mátraszentistváni Sípark lejtőivel és a síelés alapjaival. A gyerekek nagy lelkesedéssel és örömmel fogadták az új élményeket, és a három nap elteltével biztos sítudásra és felvonóhasználatra tettek

Úszó Diákolimpia

Ettől az évtől kezdve a Magyar Úszó Szövetséghez került az Úszó Diákolimpia rendezési joga, ezért a gyerekek rögtön három megye részvételével (Heves, Nógrád, Borsod) egy regionális úszóversenyen kerültek megmérettetésre. A január 28-án, Miskolcon megrendezésre kerülő versenyen 12 tanulónk vett részt. Kajtor Zsombor, Kardos Vince, Horvát Gergő, Nékám Zsombor, Nékám Zsolt, Kovács Bátony, Gáll Kristóf, Fácán

Vízkereszt és Iskolánk felszentelése

Iskolánkban január 11.-én emlékeztünk meg Vízkereszt ünnepéről. Ennek alkalmából az iskola lelkipásztorai felszentelték a termeket és megáldották tanulóinkat és tanárainkat.  

DECEMBER 21. SZERDA – KARÁCSONYI ÜNNEPSÉG

DECEMBER 21. SZERDA – KARÁCSONYI ÜNNEPSÉG 21-ÉN SZERDÁN DÉLELŐTT NINCS TANÍTÁS! Az osztályprogramok 15 órakor kezdődnek. Az iskolabusz 14.15-kor indul fel az iskolába teljes körrel (a reggeli 7 .15-ös járat útvonalának és indulási perceinek megfelelően). Az osztályprogramok 15-17 óra között kerülnek megrendezésre, az iskolai karácsonyi ünnepség és az elsősök avatása 17 órakor kezdődik az iskola

Körzeti rajzverseny

A Visontai Szent-Györgyi Albert Általános Iskola által rendezett körzeti rajzversenyen tanulóink közül Rácz Kinga (2.a) I. és Varga Emma (3.a)  III. helyezést értek el. Szívből gratulálunk nekik! Rácz Kinga 2.osztály I.helyezett : Varga Emma 3.osztály II.helyezett :

#zeneóra

Iskolánk felső tagozatos diákjai #zeneórán vehettek részt. Az előadó a Bordó Sárkány zenekar, saját meghatározása szerint „középkori világzenét” játszik. Az autentikus, magyar és európai középkori dalokat és táncokat bátran ötvözik saját alkotói elképzeléseikkel. A középkori hangulatba ültetett Bordó Sárkány dalok a mai kor világzenei hangzásvilágához igazodó, táncra perdítő, erőteljes dinamikai felfogásban szólalnak meg.  

Advent második gyertyája

Második gyertyagyújtás Ma ismét összegyűlt iskolánk közössége, és az adventi koszorún meggyújtottuk a második gyertyát.  

Angol verseny a Vak Bottyán Szakközépiskolában

November 29-én részt vettünk a Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégiumban megrendezett angol versenyen, ahol nyolcadikos tanulók mérhették össze tudásukat játékos formában. Iskolánkból 6 lelkes caspat indult, melyből a Ludvig Dominik-Szűcs Levente alkotta Spartans nevet viselő csapat a második helyen végzett. Szívből gratulálunk nekik!

A magyar labdarúgás napja

2022. október 25-én a Magyar Labdarúgás Napján iskolánk vendége volt Pintér Ádám, korábbi 29-szeres válogatott labdarúgó, az MTK futball-nagykövete. A 3. órában a 3.B és 4.B osztályosoknak fociórát tartott, a 4.órában pedig válaszolt a gyerekek kérdéseire.      

Szavalóverseny

Az alsó tagozat november 28-án rendezte meg a már hagyománnyá vált vers- és prózamondó versenyét. A tanulók színvonalas előadással kápráztatták el a zsűrit, akik bronz, ezüst és arany minősítéssel köszönték meg az irodalmi délutánt. Minden indulónak szívből gratulálunk!

Egészségnevelési hét az alsó tagozaton

Iskolánkban, 2022. november 21-25. között zajlott az Egészségnevelési hét, melynek középpontjában alsó tagozatos diákjaink testi- lelki egészségének megőrzése és védelme állt. Legfőbb célunk az volt, hogy különféle módon elősegítsük a tanulók egészséges életvitelének kialakítását, továbbá pedig olyan magatartásformák alakuljanak ki bennük, melynek révén felismerik és megkülönböztetik a saját egészségük megőrzése érdekében követendő utat. Ennek érdekében

Scroll to Top