Happy hét – a víz világnapja alkalmából

Március 20-24. között rendeztük meg iskolánkban a Happy hetet, mely a vízfogyasztás fontosságára hívta fel a figyelmet. Ennek keretein belül tanulóink egész héten projektfeladatokban vehettek részt, kísérleteket végeztek, kézműveskedtek.  Alsó tagozaton vízzel kapcsolatos sorversennyel, felső tagozaton pedig uszodai játékokkal kedveskedtek pedagógusaink a gyermekeknek. Egész héten nagy hangsúlyt kapott a megfelelő vízfogyasztás, illetve annak egészségre gyakorolt […]

Mátra Biker – Tavaszi nagytakarítás

KEDVES CSAPATTÁRSAK ÉS BARÁTAINK! Tavaszi nagytakarítást szervezünk 2023. március 26-án. Találkozó 9:30-kor Gyöngyösön, a Károly Róbert Diákhotel melletti nádfedeles épület parkolójában. Takarítás helyszíne: a Gyöngyös és Mátrafüred közötti kerékpárút. Iskolai Közösségi Szolgálat teljesítése is igazolható! Gyere el! Szedjük össze a szemetet! Hozd a barátodat is! Köszönettel: Mátra Biker SC Elnöksége

Diákolimpia megyei döntő I. helyezést értek el kézilabdás lányaink

Diákolimpia Megyei Kézilabda döntőn vettek részt a IV. korcsoportos lányok 2023. 03.16-án Egerben.   A megyei döntő 4 csapat (Gyöngyössolymos, Eszterházy – Eger, Visonta, Füzesabony) részvételével zajlott, lányaink mind a 3 meccset győzelemmel zárták, így az első helyet megszerezve továbbjutottak az Országos elődöntőbe!   A csapat tagjai: Szalai Eszter (K), Kis Dorina, Seress Hanna Szofi, Mikola Mira, Béres

Március 15-i megemlékezés iskolánkban

Minden évben vannak piros betűs ünnepek. Tavasz közeledtével március 15. az a nap, mely a magyar szabadságot jelenti. Nekünk felnőtteknek olyan történelmi tények ismeretét, melyet tovább kell adni gyermekeinknek. Fontos, hogy megismertessük őket az 1848-as magyar ifjak bátorságával, hazaszeretetével a magyarság egyik legszebb Petőfi Sándor tollából származó szabadságversével. A mai napon iskolánkban, A Gyöngyössolymosi Nagy

Sífutó Diákolimpia

2023. 02.08.-án került megrendezésre a Sífutó Diákolimpia, a Normafánál. Iskolánkból 19 tanuló, 6 korcsoportban állhatott rajhoz; 36 iskola versengett a bajnoki érmekért. Heves Vármegyéből 7 iskola indított versenyzőt. A legtöbb versenyzőnk az első és második osztályból indult, 12 fő. Eredményeink: Diákolimpiai Bajnok: IV. korcsoport leány: Benyovszky Lili (8.o.) III. korcsoport fiú: Mikola Márk (6.o) 2. helyezést

Farsang

Itt a farsang, áll a bál… Beszámoló az alsó és felső tagozatos farsangról: Az idei tanévben február 16-án rendeztük meg iskolánk alsó tagozatos farsangi bálját. Nagy örömünkre szolgált, hogy hosszú évek után ismét lehetőségünk nyílt arra, hogy minden alsós kisdiák, testvér és szülő együtt mulasson. A megnyitót követően az osztályok tanulói egyéni jelmezes, zenés produkciókkal

Pályaorientációs nap

Iskolánk 2023. március 9-én pályaorientációs napot szervezett a tanulók számára. Az alsó tagozatos tanulóknak a Pedagógiai Szakszolgálat munkatársai különböző játékos feladatokkal készültek. A különböző szakmákat, foglalkozásokat színes feladványokon keresztül ismerhették meg. Néhány fős csoportokban ügyesen megtalálták az egyes munkákhoz kapcsolódó eszközöket, emellett a wordwall feladatokban is remekeltek az osztályok. A felső tagozatos tanulóknak a Magyar

Alpesi Sí Diákolimpia

2023.03.06-07-én rekordszámú, kb 250 fő diák részvételével zajlott le az Alpesi Sí Diákolimpia Mátraszentistvánon. Az MSISZ képviseletében Dr. Lovas András elnökségi tag adta át az érmeket az ifjú tehetségeknek. Iskolánkat két tanuló képviselte: Major Gergő – 3b – II.korcsoport fiú „B” kategória – 17.hely Előházi Johanna – 6b – III.korcsoport leány „A” kategória – 9.hely

Kocsis Borbála 6. a osztályos tanulónk 1. helyezés

Kocsis Borbála 6. a osztályos tanulónk 1. helyezést ért el a megyei NyelvÉSZ versenyen, és továbbjutott az országos döntőbe, melyet májusban rendeznek meg Szegeden. Gratulálunk a kitűnő eredményhez!

Angol nyelvi verseny

2022. november 21-én 14 órától került megrendezésre az Arany János Általános Iskola által szervezett angol nyelvi verseny második, szóbeli fordulója. Ezen azok a tanulók vehettek részt, akik az írásbeli forduló után bekerültek a legjobb tíz közé. Iskolánkból többen is továbbjutottak a szóbeli fordulóra, ahol kiemelkedő eredményeket értek el.   Görcs Hanna 6.b osztályos tanuló I.

Lesiklás 4.b

A 4. b osztály idén a MÁTRASZENTISVÁNI SÍPARKBAN tökéletesíthette lesiklási tudását. Már negyedik éve, hogy a gyerekek iskolai keretek között megismerkedhettek a síelés örömével, testet, lelket formáló érzésével.   Volt előképzettségük, így bátrabban suhantak  a hegy tetejéről.  Nagyon rutinosan használták a tányéros és a csákányos felvonókat, de most először kipróbálták a libegőt is, ami a

Sífutás 3.a

Február közepén a 3. A osztálynak is lehetősége volt a sífutás fortélyainak elsajátítására. Nem volt ismeretlen terep hiszen, már első osztályban 3 napot Galyatetőn töltöttek. Nagy örömmel és lelkesedéssel várták, hogy eljöjjön idén is ez az alkalom. Az idő fantasztikus volt, a hó és a pálya remek. Hamar ráéreztek a gyermekek, és kis idő elteltével

Művészeti iskolások félévi kiállítás megnyitó

A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola meghívja Önt és családját a művészeti iskolások félévi kiállításának megnyitójára. Időpont: 2023. február 27-én 16:00-tól Helyszín: Gárdonyi Géza Művelődési Ház

Sífutás 1.a

Egy biztos iskolánk életében. Ha jön a tél, elered a hó, akkor irány a sípálya! A legkisebbektől a legnagyobbakig mindenki csatol, csúszik,  esik, kel, didereg, kipirul, hógolyózik, verseng. Fárasztó, de semmivel nem cserélnénk el ezt az élményt. Így volt ezzel az 1.a osztály is. Köszönet Gál Ágota edzőnek, aki oktatott, terelgetett bennünket ! Galyatető, 2023.február

Scroll to Top