Hittanvetélkedőn iskolánk tanulói

2019. november 29-én iskolánk tanulói első alkalommal vettek részt az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Középiskola, általános iskolások számára meghirdetett hittanvetélkedőn, melynek témája az Eucharisztia volt. Három fős csapatunk tagjai: Kovács Blanka, Kovács Hanna, Sőregi Balázs 8.a osztályos tanulók nagyon ügyes helytálltak ezen a megmérettetésen, ahol huszonnégy katolikus iskola csapata vett részt az egyházmegyénkből. Külön öröm

Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért

Iskolánk minden tanulója és dolgozója bekapcsolódott október 18-án abba a világszerte meghirdetett Rózsafüzér imádságba, melyet a békéért és az egységért mondanak. Holló Gábor atyával az imádság kezdete előtt az iskola közössége közösen elénekelte a Mária hozzád száll imánk kezdetű dalt, mellyel lelkileg ráhangolódhattunk az imádságra. Ez az alkalom októbernek, mint a rózsafüzér hónapjának kiemelt hangsúlyt

Ministráns találkozó Egerben

Az Érsek atya meghívására 2019. október 5-én 10 tanulóval vettünk részt egész napos program keretében Egerben a XII. Egyházmegyei Ministránstalálkozón. Az esemény témája idén a küldetés volt. Az ünnepi szentmisét Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök mutatta be. Szentbeszédében aláhúzta , hogy Jézus kétezer év óta hív az egyház közösségébe személyeket, közöttük ministránsokat is. Ezt követően csoportkép

Nagyböjti lelki nap

Lelki nap az alsó tagozatban  A Nagyhéten kedden tartotta meg nagyböjti lelki napját a Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola Gyöngyössolymoson. Reggel szentmisén vettek részt a gyermekek. Ezután egy rendhagyó osztályfőnöki órán hallgattak meg történeteket, szentírási idézeteket, melyekkel még inkább ráhangolódhattak a közelgő ünnepre. A tízórai elfogyasztása után az osztályok keresztútjárásra indultak az osztályfőnökök vezetésével. A

Roráte

Berda József: Roráté Ó, nézd ezt az esteli fényt, mely már a hajnalt zengi: Mária Asszony áldott titka ragyog le ránk. Most mindenki boldoggá hevül, a pap böjti lilában mond misét s mintha testét veszítené, egészen átszellemül, hogy végre magához vehesse Jézust, – míg az ablakokon lassan keresztüldereng az angyali üdvözlet első sugára…

Advent második gyertyája

Aranyosi Ervin – Advent második gyertya A második is fényre lobban, jelzi, angyal szállt a földre: – Éljetek méltóbban, jobban, s várjatok az újszülöttre! Lelketeket készítsétek,  – a világ újjá születhet! Szóljon szívből belső ének, – nyissátok meg szeretetnek! Legyen bennünk könyörület, új megváltónk mikor várjuk. A világ is szebbnek tűnhet, ha utunkat eképp járjuk.

Advent első gyertyája

Advent első gyertyája Megkezdjük a karácsonyba torkolló adventi időszak útját. Az advent arra szolgál, hogy befogadjuk a hozzánk érkező Urat, de arra is, hogy megvizsgáljuk Istenre irányuló vágyakozásunkat, előretekintsünk, és felkészüljünk Krisztus visszatérésére. Ő visszatér hozzánk karácsony ünnepekor, belénk költözik, valahányszor készek vagyunk befogadni őt, és az idők végén ismét eljön majd „ítélni élőket és

Adventi időszak programjai

ADVENTI IDŐSZAK PROGRAMJAI Közösségi fórum- Gulyás Zsolt atya „A keresztény értékrend a családban” Időpont: 11.21. 17 óra   Gyertyagyújtások Helyszín: művelődési ház, tornaterem (közösségi órában,5.óra) 2018.11.28.    2018.12.05.    2018.12.12. 2018.12.19.    Roráték Időpont: 12.7. és 2018.12.14. 7 óra, majd a parókián reggeli Helyszín: Szent Miklós templom Tanulói lelki nap Időpont: 12.11.   8-13 óráig Helyszínek: iskola, templom,

Felkészítő hittanórák elsőáldozóknak és bérmálkozóknak

Tisztelt Szülők! 2018. november 20-án (kedden) Gábor atyával kezdődnek a felkészítő hittanórák. ELSŐÁLDOZÓKNAK: 15.00-tól Szabadság úti épület BÉRMÁLKOZÓKNAK: 16 órától Jókai úti épület 2018. november 25-én elsőáldozók bemutatása a 10 órakor kezdődő szentmisén.

Pedagógus lelki nap

Pedagógus lelki nap Az idei tanévben 2018. október 24-én vettünk  részt a pedagógus lelki napon. Reggel nem szegte kedvünket a zord időjárás, vidáman indultunk útnak az esős, szeles időben. A Máriabesnyői Nagyboldogasszony Bazilikához érve azonnal megérezhettük Magyarország második leglátogatottabb Mária-kegyhelyének erejét, erős kisugárzását. Az idegenvezető személyisége és mondanivalója egyaránt magával ragadó volt. Minden szavával tanúbizonyságot

„Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért”

Iskolánk tanulói második alkalommal mondták együtt a rózsafüzért gyermekekkel világszerte, 2018. október 18-án 9 órától. Tanulóink a solymosi templomban gyűltek össze a közös rózsafüzér imára. Gábor atyától, iskolánk lelkipásztorától megtudtuk, Szent Pió atya az egyik látomásában azt kapta Istentől, hogy a világ akkor lesz egy boldogabb hely, ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért. Szent Pió atya

Scroll to Top