Gyümölcsoltó Boldogasszony Ünnepe

Gyümölcsoltó Boldogasszony Ünnepe Március 25.   Gyümölcsoltó Boldogasszony kettős jelentőségű ünnep. Egyszerre ünnepeljük Jézus születésének hírüladását, Gábor angyal által Szűz Máriának, és csodálatos fogantatását. Az ünnep időpontját úgy állapították meg, hogy Jézus születésének dátumától visszaszámoltak kilenc hónapot. Mária személye különleges találkozási pont Isten és ember között.  „Üdvöz légy, kegyelemmel teljes! Az Úr veled van” (Lk […]

Felsős lelki nap

„ Jézus szeret!” – mottóval, az  egyházi év Húsvéti ünnepköréhez kapcsolódóan 2021 február 23-án rendeztük meg a nagyböjti lelki napot, felső tagozatos tanulóink számára.  A nap folyamán  – többek között – keresztutat jártak Marci atyával diákjaink a templomban. Gyula atya a tornateremben, bibliai történeten keresztül az irgalmasságról tanított.  Az osztálytermekben a bűnökről, bűnbánatról beszélgettek a

Alsós lelki nap

Iskolánkban 2021. február 22-én tartottuk meg a nagyböjti lelki napot az alsó tagozatnak “Jézus! Szeretlek” mottóval. A nap kezdetén Marci atya az iskolarádión keresztül köszöntötte a mintegy százötven tanulót. A káplán atya a Gyermekbibliából olvasta fel a Tékozló fiúról szóló példabeszédet. Ezután változatos programokkal, három helyszínen folytatódott a nap a kicsik számára. A templomban Gyula

Iskolánk felszentelése

2021. január 15-én  Balog Gyula plébános, Thiago és Tamás atya felszentelték iskolánk termeit.

Vízkereszt

Vízkereszt-Urunk, Jézus Krisztus megjelenésének ünnepe Vízkereszt elnevezése a görög epiphaneia, megjelenés szóból származik, ami visszautal a Szentírásra. A latin kifejezés is erre utal: Epiphania Domini, azaz az Úr megjelenése vagy Urunk megjelenése. Vízkereszt ünnepe emlékeztet minket arra, hogy Jézus Krisztusban Isten megjelent közöttünk és elhozta nekünk az üdvösséget. A kereszténységben a IV. század elején vált

Advent negyedik vasárnapja

Advent utolsó vasárnapján, az ünnep kapujában meggyújtjuk mind a négy gyertyát. Hétről hétre erősebb a gyertyák fénye, hisz először egy, majd végül már négy ég. Teljes fényben áll az adventi koszorú. Minden gyertya szimbolizál egy fogalmat, egy érzést, melyben: a hit, remény, öröm, szeretet teljessége válik eggyé. Töltse be szívünket a gyertyák ragyogó fénye és üzenete!

Advent harmadik vasárnapja

Advent harmadik vasárnapján egy fehéren ragyogó angyal jön le a Földre. Jobb kezében egy fénysugarat tart, amelynek csodálatos ereje van. Odamegy mindenkihez, akinek tiszta szeretet lakozik a szívében, és megérinti a fénysugarával. Azután ez a fény ragyogni kezd az emberek szemében, és elér a kezükhöz, lábukhoz, egész testükhöz. Így, még aki a legszegényebb, legszerencsétlenebb az

Advent második vasárnapja

December 6-án meggyújtjuk a második gyertyát az adventi koszorún. Ahogyan az első gyertya, úgy a második színe is a lila, vagyis az advent liturgikus színe. Úgy tartják, hogy ezen a napon egy piros ruhás angyal érkezik közénk az égből. Kezében egy serleget hoz, amelyben összegyűjti az emberek őszinte szeretetét. Ezután visszaszáll az égbe, ahol a

Advent első vasárnapja

Advent első vasárnapjával megkezdődött az egyházi évnek az az időszaka, amikor Jézus Krisztus eljövetelére, az ő születésére, karácsony ünnepére készülünk. A szó, „advent”, azt jelenti, „eljövetel” vagy más kifejezéssel „Úrjövet.” Az ünnep igazi értékét az adja meg, hogy mi nemcsak emlékezünk Jézus születésére, hanem tudjuk, hogy majd egyszer, az idők végén ismét eljön hozzánk, és

Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért

Iskolánk tanulói -közel kétszáz résztvevővel-  október 19-én 9 órakor bekapcsolódtak az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért ” elnevezésű imaláncba. A járványhelyzetre tekintettel felső tagozatos diákjaink,  valamint egy alsós osztály saját osztálytermeikben tudtak csatlakozni az imához, amit a Szent István Televízió és Rádió élő közvetítése segített. Külön felhívták a fiatalok figyelmét arra, hogy legyenek ott saját

Októberi iskolamise

Iskolánk tanulói október 18-án, vasárnap iskolamisén vettek részt a gyöngyössolymosi Szent Miklós templomban. Először vettek részt szentmisén az első évfolyamos gyermekek ebben a közösségben. A tanulók és két pedagógus felolvastak, valamint énekes és ministráns szolgálatot is elláttak a nagyobbak. Egy szép csengettyűzést is hallhattunk a gyermekektől. Kifejezte örömét Thiago Jackson Costa káplán atya, amiatt, hogy

Tanévnyitó szentmise

Szeptember elsején, mint minden iskola, a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola is megkezdte a 2020/2021-es tanévet.  „Van itt egy gyermek, akinek van öt kenyere és két hala.” Ez az idei tanév mottója az Egri Főegyházmegyében. Szeptember 8-án délelőtt az iskola diákjainak,  pedagógusainak és dolgozóinak mutattak be szentmisét  Thiago Jackson Costa és Barta Márton István újmisés káplán

Ministráns verseny

Iskolánk első alkalommal hirdetett meg ministráns versenyt az idei tanévben. Az érdeklődő tanulók a tanév folyamán ministráns foglalkozáson is részt vehettek a közösségi órában. Tegnap, Úrnapja főünnepén, a szentmise után került sor a verseny eredményhirdetésére. Tíz tanuló kapott könyvjutalmat, köztük az első három helyezett: Sebők Ádám I. Füleki Noémi II. Nyilas Fanni II. Hidvégi Hanna

Tanévzáró hálaadás – Érsek atya tanévzáró üzenete

Kedves Pedagógusok, Segítők és Diákok!  Az idei év mottója a következő mondat volt: „Aki énekel, kétszeresen imádkozik.” A tanév elején e mottóval a felkészülést szerettük volna segíteni a 2020. őszére tervezett budapesti Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszusra. Sok lelkes és szép terv született az iskolák munkaterveiben erre vonatkozóan. Több helyen számos program valósult meg ennek jegyében. Kórusok

Scroll to Top