Fájdalmas Szűzanya Búcsú 2018.

2018. szeptember 23-án vasárnap sokan részt vettek a gyöngyösi Fájdalmas Szűzanya Búcsú szentmiséjén iskolánkból. A prédikációban elhangzott, hogy panaszkodás helyett segítsünk embertársainknak. Hiszen nem tudhatjuk, hogy másoknak milyen nehézségei vannak. Erősítsük gyermekeinkben ezt a lelkületet, hogy empatikusabbá váljanak és boldogabbá tehessék ők is a körülöttük lévők életét!

Te Deum – Tanévzáró szentmise Egerben

Június 12-én húsz diákkal vettünk részt az ünnepi tanévzáró szentmisén. Ternyák Csaba érsektől elismerő oklevelet és könyvjutalmat – tavaly Ozsvárt Eszter – idén Andor Viktória vehetett át, kiváló tanulmányi eredményéért, példamutató magatartásáért és az Egyházban végzett szolgálatáért. Gratulálunk!   A Szent István Televízió készített az eseményről egy összefoglalót, melyet itt találtok: https://szentistvantv.hu/hirek-esemenyek/tanevzaro-az-egri-bazilikaban-739    

Elsőáldozás 2018.

Az elsőáldozás utat nyit meg, gyönyörű kezdete egy egész életre kiható folyamatnak.   2018. május 13-án 39 diáknak szolgáltatták ki első alkalommal az Eucharisztia szentségét a gyöngyössolymosi Szent Miklós püspök templomban.   A gyermekek hittan órán kívüli felkészítését és a szentség kiszolgáltatását Holló Gábor atya – iskolánk lelkipásztora – végezte. Ezen a szép ünnepen megtelt

Teremtésvédelem

A „Teremtett világ” programjai a tanévben „Áldott légy, Uram, földanya-nővérünkért, ki fenntart és ellát minket, gyümölcsöket terem, színes virágokat és füvet.” Assisi Szent Ferenc Ferenc pápa Laudato si’ kezdetű, az Isten által teremtett világ gondozásáról szóló enciklikája szellemében 2017. március 25-ét, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepét Egyházmegyei Teremtésvédelmi Nappá nyilvánította Dr. Ternyák Csaba érsek atya. A 2017/2018-as

Lelki nap – Húsvétra készülve

Nagyböjti lelki napot tartottunk 2018. március 21 -én. A diákok a Keresztút állomásainak eseményeiről elmélkedtek, beszélgettek és énekeltek. Szabadon választható technikával alkotások készültek a témával kapcsolatosan, melyek a tantermek faliújságán láthatóak. Meleg tea és pogácsa fogyasztása tette meghittebbé a közös tevékenységet. A program zárásaként, évfolyamonként a Feltámadt című film megtekintése történt. A 7.b osztály a

Adventi lelki nap

A karácsonyra készülve tartottunk iskolánkban lelki napot 2017. december 11-én. Márkus Liza segített még meghittebbé tenni az adventi készülődést, aki gyönyörű hangjával és karácsonyi dalaival hozzájárult hogy ráhangolódjunk a karácsonyra.        

Szentségek felvételére felkészítés felnőtteknek

Kedves Szülők! FELNŐTTEK számára, szentségek felvételére indul felkészítés Gyöngyösön a Szent Bertalan Plébánián 2017. október 12-én (csütörtök) 17 órakor. Azok részvételét várják, aki szeretnének megkeresztelkedni, nem voltak elsőáldozók, bérmálkozók. Ez a felkészítés kizárólag felnőtteknek szól és ingyenes.   Érdeklődni lehet Dobrocsi Katalin hitoktatónál.  

Scroll to Top