Iskolánkba látogatott az MTK Budapest

A Magyar Labdarúgás Napja alkalmából iskolánkba látogatott Magyarország 2. legeredményesebb klubja, az MTK. Mind az alsó, mind a felső tagozatosok fociórán vettek részt, melyet a klub kommunikációs koordinátora (Ujlaki Tamás) és az utánpótláscsapatból érkező Vas Milán tartott a gyerekeinknek. Az órák után a gyerekek autogramot kaptak a jövő (remélhetőleg válogatott) csatárától és közös képek készültek […]

Gyöngyössolymosi családi sítábor

2025. január 19- 22 (Tátralomnic) Árak: Gyerek: (14évig) 220 euró + 13000 ft utazás Felnőtt: 140 euró ( +bérlet) + 13.000 Ft utazás (+ IFA 3 euró/fő/éj) Ár tartalmazza: Szállás félpanziós ellátással Sípályán ebéd, gyerekeknek 4 napos síbérlet Alap sítudás szükséges! Sífelszerelést a készlet erejéig az iskola biztosít Részvétel a jelentkezés sorrendjében.    

Alsó tagozatos Vers- és prózamondó verseny

Iskolánkban minden évben megrendezzük ezt az eseményt, ahol sok tehetséges tanuló méretteti meg magát. Előzetesen a legtöbb osztályban osztályverseny keretein belül derült ki, hogy ki induljon az iskolai szavalóversenyen. Már az őszi szünetben kezdetét vette a felkészülés, ez látható volt a színvonalas produkciókon. 17 vers és 6 mese hangzott el az értő közönség és szakértő

Akcióban a Nagy Gyula DSE!

A tanulóink által befizetett DSE tagdíj összegéből sikerült beszereznünk 18 pár bakancsot és 10 pár sílécet a síszezonra. Ezeket a síléceket iskolánk tanulói használják majd Mátraszentisvánban, illetve Szlovákiában. Hajrá Nagy Gyula!

Angol szépkiejtési verseny

November 8-án került megrendezése a gyöngyösi Berze Nagy János Gimnáziumban az angol szépkiejtési verseny. Iskolánkat több tanuló is képviselte különböző kategóriákban. Görcs Hanna idén is elhozta az első helyet 23 másik versenyzőt maga mögé utasítva. Szívből gratulálunk Hannának és köszönjük a részvételt minden tanulónknak.

Futsal Diákolimpia

Idén két fordulóban, október 18-án és november 8-án rendezték a Futsal Diákolimpia Városi Döntőjét. A rendezvénynek a Kálváriaparti Általános Iskola adott otthont. Csapatunk kiegyensúlyozott teljesítménnyel, 2 vereség, 3 döntetlen, 2 győzelem a középmezőnyben végzett. Iskolánkat képviselték: 8.b Balogh Bence, Palásti Krisztián, Mikola Márk, Kelemen Dominik, Tóth Zétény, Sebők Ádám 8.a Nékám Zsolt 7.a Varga László,

Iskolánk vendége volt Csipes Tamara, olimpiai bajnok

2024. október 24-én iskolánkba látogatott Csipes Tamara kajakozó, aki 2016-ban (Rio) aranyat, 2021-ben (Tokió) aranyat és ezüstöt, idén Párizsban két ezüstöt és egy bronzérmet nyert. Az élménybeszámolójában kiemelte, milyen fontos az, hogy minden gyerek tanuljon meg úszni és legalább egy idegen nyelven tudjon beszélni. Ezek mellett mesélt a családjáról, a sportág adta nehézségekről, kitartásról, akaratról,

Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért!

2024.10.18-án iskolánk diákjai csatlakoztak az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért!” programhoz. A békéért és a világ egységéért imádkoztunk és a gyermekek rózsafüzéreket készítettek.

Városi mezei futóverseny

A városi mezei futás döntőjét a Diákolimpia részeként 2024.október 17-én rendezték meg a gyöngyösi GYESE pályáján. Ez a városi forduló volt, ahol 5 iskola képviselte magát. A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános iskola 30 tanulóval vett részt, a II. III. IV. korcsoportban. Minden diákunk maximális odatette magát a verseny során, és ismét nagyszerű eredményeket értünk

Fuss, ha jól esik… Szüreti Futónap Gyöngyös 2024

…és az eső sem riasztotta vissza a solymosi diákokat a versengéstől a 32. Szüreti Futónapon, Gyöngyös város hagyományos futóversenyén, pénteken, október 11-én. Tanulóink rekordszámban álltak rajthoz a megmérettetésen. A Gyöngyösi Triatlon, Atlétikai és Szabadidősport Klub (GYÖTRI) és a Mátra Sportegyesület hagyományos, Fő téri futógáláján a nevezők idén is több korcsoportban, több távon versenyezhettek a tér

Hittantábor Sarud 2024

Hittantábor Sarud 1. nap pillanatképei   Hittantábor Sarud 2. nap pillanatképei   Hittantábor Sarud Lelkigyakorlatos Ház és Poroszló Ökocentrum a 2. nap eseményei képekben.   Hittantábor Sarud utolsó napok eseményei: vidámság, kézműveskedés, játék, pihenés…

Papírgyűjtés a Solymosi Suliban

Október 9-10-én tartottuk iskolánkban az éves hulladékgyűjtést. Az alsós gyerekek reggel kis kötegeket hoztak, melyet az osztályok közösen dobhattak a nagy konténerbe. A felső tagozatosok és sok-sok segítő szándékú szülő, támogató lakos közös munkájának köszönhetően két konténer is megtelt! Nagyon szépen köszönjük mindenkinek, aki dobozban, zsákban, ládával, autóval, furgonnal, vagy raklapszámra, hozzájárult a sikeres gyűjtéshez!

Jutalomkirándulás – ÁSZOK

A héten került megrendezésre iskolánk Ász tanulóinak jutalomkirándulása. Nagy örömmel indultunk neki az iskola tehetséges, odaadó, kimagasló tanulóival, akik az előző évben elnyerték ezt a címet. Az első két óra után busszal Gyöngyösre utaztunk. Kis séta után megérkeztünk a Gyöngyösi Állatkertbe, ahol nagy élvezettel figyelték, simogatták az állatokat, majd egy érdekes zoopedagógiai előadást hallgathattunk meg a kígyókról. Ebéd után Gyöngyösre visszaérve fagyiztunk, majd

Scroll to Top