Gesztenyefa

Tisztelt gyöngyössolymosi Lakosok Tisztelt Szülők! Ezúton tisztelettel tájékoztatjuk Önöket, hogy az iskola udvarán lévő gesztenyefák vonatkozásában megérkezett a szakvélemény. A szakvélemény kötelezi Önkormányzatunkat az élet- és balesetveszély elkerülése okán 7 db veszélyes gesztenyefa kivágására. A szakvéleményi kötelezés alapján 2025. augusztus 15. napján helyi szakember igénybevételével megtörténik a megjelölt 7 db veszélyes gesztenyefa kivágása. A kivágott

SZERDAi ügyeleti nap

Tisztelt Szülők! Kedves Diákok! A nyári szünet ideje alatt SZERDAi napokon lesz ügyeleti nap, az iskola Jókai úti épületében 8.00 – 12.00 óráig! Július 9. Július 16. Július 23. Július 30. Augusztus 6. Augusztus 13. Kellemes nyarat és jó pihenést kívánunk!

Bronz fokozat – aktív iskola

Bronz fokozatot ért el iskolánk a 2024/2025-ös tanévben Nagy örömmel és büszkeséggel osztjuk meg a hírt, hogy a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola a 2024/2025-ös tanévben elérte a bronz fokozatot. Az elismerés hosszú és kitartó munka eredménye, amelyet tantestületünk, diákjaink és közösségünk közösen végzett. A díjat ünnepélyes keretek között vehettük át, amely méltó módon

Pályaorientációs nap

Iskolánkban idén június 16-án pályaorientációs napot szerveztünk. A programot úgy állítottuk össze, hogy kicsik és nagyok egyaránt közelebb kerülhessenek különböző foglalkozásokhoz, hivatásokhoz. A napot minden osztály rávezető beszélgetéssel kezdte, majd az alsó tagozaton játékos feladatok követték egymást. Felső tagozaton a jövő lehetséges foglalkozásait is vizsgálták a tanulók, illetve gyakorlati és digitális feladatok során ellenőrizhették, hogy

SOCIAL SOCCER CUP 2025

Iskolánk harmadik alkalommal vett részt a stájerországi Gratweinben megrendezett 20. Social Soccer Cup labdarúgó tornán, melyen az osztrák csapatok mellett számos külföldi alakulat is érkezett. Magyarországot iskolánk tanulói képviselték. Bár a labda volt a középpontban a nap folyamán, azért a rendezvényt beárnyékolta a keddi grazi merénylet, amelyben több diák is életét vesztette. Emberbaráti kötelességünknek éreztük,

Íjász Diákolimpia Országos Döntő

A Magyar Diáksport Szövetség és a Magyar Íjász Szövetség által rendezett Diákolimpia Országos Döntőjén iskolánk diákjai nagyon szép eredményt értek el ezen a hétvégén. Máté Botond Vadászreflex mini fiú B kategória 10 méteres versenyszámában 5. helyen végzett. Máté Zsombor Péter Vadászreflex gyerek U13 fiú B kategória 10 méteres versenyszámában 10. helyen végzett. Mindketten elmaradtak ugyan az

Fókuszban a nyelvtanulás

A tanév végén nyolcadikos tanulóink idegen nyelvi vizsgával adtak számot tudásukról. A diákok tíz alapfokú témakörből mérték össze felkészültségüket angol és német nyelvből, és örömmel számolhatunk be arról, hogy minden tanuló sikeresen teljesítette a vizsgát. Bízunk benne, hogy a megszerzett nyelvtudásukat a középiskolai tanulmányaik során is hasznosítani tudják, és biztos alapokra építkezhetnek a jövőben. A

Országos Uszonyos Diákolimpián a solymosi diákok

Május 31-én rendezték meg Gyöngyösön az Uszonyosúszó Diákolimpiát, ahol 297 versenyző összesen 817 rajttal ugrott medencébe. Iskolánk minden tanulója tanul úszni, a B tagozatosok 4 éven keresztül heti 2x az A osztályok heti 1x ugornak vízben. A heti kettő úszásoktatás eredményeként pedig több tanulók is részt vehetett B kategóriában az uszonyos diákolimpián, melyen szép eredményeket

Bérmálkozás

Bérmálkozás Pünkösd vigíliáján. Kérjük a Szentlelket, hogy vezesse bérmálkozóinkat életük útján!

Scroll to Top