Pedagógus lelki nap

Pedagógus lelki nap Az idei tanévben 2018. október 24-én vettünk  részt a pedagógus lelki napon. Reggel nem szegte kedvünket a zord időjárás, vidáman indultunk útnak az esős, szeles időben. A Máriabesnyői Nagyboldogasszony Bazilikához érve azonnal megérezhettük Magyarország második leglátogatottabb Mária-kegyhelyének erejét, erős kisugárzását. Az idegenvezető személyisége és mondanivalója egyaránt magával ragadó volt. Minden szavával tanúbizonyságot […]

Túratábor – 2018. szeptember

Túratábor a Mátrában Kiépítettük iskolánk erdei iskolai rendszerét, amely ilyen formában talán egyedülálló általános iskolai keretek között. Minden évfolyam síel, a páratlanok Galyatetőn sífutnak, a párosak Kékestetőn lesiklanak. Az 5. évfolyam kenutáborban tölt 4 napot a Tisza-tónál, a 6. évfolyam sítáborban Szlovákiában.             A mindenkori 7. osztály 3-5 napot tölt a Mátrában, melynek célja a

Rendezvényterv 2018. november

RENDEZVÉNYTERV 2018. NOVEMBER   Október 26.          8.00 felső              Mindenszentek                                 9.00 alsó               Halottak Napja (rádiós műsor)                   

Magyarország, szeretlek! vetélkedőn tanulóink

A Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium már évek óta meghirdeti a Magyarország, szeretlek! című vetélkedőt általános iskolák között. Nem titkolt szándékuk, hogy a gyerekeket szűkebb és tágabb környezetük szeretetére, szülőföldjükhöz való ragaszkodásra ösztönözzék. Idén 2018. október 24-én, szerda délután rendezték meg 3 iskola részvételével. Iskolánkat Cserna Eszter (7.b), Himer

Október 23. – Megemlékezés

Október 23-i ünnepség Az iskolai ünnepség október 19-én, pénteken került megrendezésre. A nagyon színvonalas műsort a 8. évfolyamos diákok tolmácsolásában hallgathattuk meg. A műsor az alábbi linken megtekinthető:   A megemlékezésen az iskola tanulói, pedagógusai, dolgozói, településünk polgármestere, valamint szülők vettek részt.  

„Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért”

Iskolánk tanulói második alkalommal mondták együtt a rózsafüzért gyermekekkel világszerte, 2018. október 18-án 9 órától. Tanulóink a solymosi templomban gyűltek össze a közös rózsafüzér imára. Gábor atyától, iskolánk lelkipásztorától megtudtuk, Szent Pió atya az egyik látomásában azt kapta Istentől, hogy a világ akkor lesz egy boldogabb hely, ha egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért. Szent Pió atya

Tanítási szünet

Tájékoztatjuk a tisztelt Szülőket, hogy iskolánkban  2018. október 24-én (szerdán), valamint 2018. november 7-én (szerdán) TANÍTÁSI SZÜNET LESZ! Az iskola erre a két napra nem tud felügyeletet biztosítani.

Eredményeink – 2018. szeptember

GYÖNGYÖSI SZÜRETI FUTÓNAP ÉS KÖMLEI KÁROLY EMLÉKFUTÁS 2018. SZEPTEMBER 21. VERSENYEREDMÉNYEK ISKOLAI VÁLTÓNK ARANYÉRMES LETT! GRATULÁLUNK NEKIK! Tagjai: Banka Boglárka 6.b, Zsidai Anna 6.b, Molnár Lilla 8.b               Szucsik Benedek 8.b, Gulyás Máté 8.b, Pánczél Kevin 8.b   EGYÉNI EREDMÉNYEK: 7-8 éves lányok – fiúk:  IV. Jakab Lara  

Hulladékgyűjtés

Hulladékgyűjtés Minden évben, ősszel, a diákönkormányzat vezetésével megszervezzük a papírgyűjtést az iskolában. Hetekkel az akció előtt a gyerekek plakátokkal ragasztották tele a falut. Kedden a felsősök, szerdán a kicsik hordták a papírt a hatalmas konténerbe. Bejárták a falut, telefon bejelentés alapján mindenkit felkerestek, akik nem tudták megoldani a beszállítást. A szorgalmas munkának meglett az eredménye,

Rendezvényterv 2018. október

Október 2.   (14.00-16.00)                                                          Hulladékgyűjtés (felső)                                            

Fájdalmas Szűzanya Búcsú 2018.

2018. szeptember 23-án vasárnap sokan részt vettek a gyöngyösi Fájdalmas Szűzanya Búcsú szentmiséjén iskolánkból. A prédikációban elhangzott, hogy panaszkodás helyett segítsünk embertársainknak. Hiszen nem tudhatjuk, hogy másoknak milyen nehézségei vannak. Erősítsük gyermekeinkben ezt a lelkületet, hogy empatikusabbá váljanak és boldogabbá tehessék ők is a körülöttük lévők életét!

Szüretelt a 8.a és a 8.b osztály

Szüretel a 8.a és 8.b osztály  A gyöngyössolymosi Solybor Kft. minden évben lehetőséget biztosít, hogy kipróbálhassuk a szüretelést, dolgozhassunk néhány órát, és az így kapott „fizetést” a két osztály elkölthesse.     2018. szeptember 21-én, pénteken 8 órakor gyülekeztünk az iskola előtt. Vödrökkel, metszőollóval és kesztyűvel felszerelkezve várakoztunk az iskolabuszra, ami kivitt bennünket a szőlőbe. 9

Hittantábor Eger – 2018. július 2-4.

HITTANTÁBOR EGER, 2018. július 2-3-4. Felső tagozatos tanulóink számára szervezett táborunk minden költségét pályázati forrásból fedeztük. 20 tanuló és két pedagógus (Bukó Beatrix, Danyiné Csillik Krisztina) alkotta a táborozókat. Az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakközépiskola Kollégiumában volt a szállásunk, a reggelinket, ebédünket, vacsoránkat pedig az Érseki Szent József Kollégium étkezőjében fogyaszthattuk el.  Két szülő segítségével

EFOP-3.3.2-16-2016-00279 számú, Kulturális programok megvalósítása az Érseki Vagyonkezelő Központ gondozásában című pályázat keretében megvalósult tábor beszámolója

nap (2018. 06. 18.) Megérkeztünk Egerbe. A szállásunk az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium kollégiumában volt. A szállást néhány érsekkerti csapatépítő játék után kora délután foglalhattuk el. A 24 tanuló 2 fiú és 2 lány szobában helyezkedett el. Két másik iskola diákjait is megismerhettük, ők Sajóládról és Ózdról érkeztek. A csomagok lepakolása után az

Scroll to Top