HATÁRTALANUL! program – Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek

HATÁRTALANUL!  program – Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek Ady Endre és Arany János nyomában, a Biharban és az Érmelléken A projekt megvalósult 2018.05.15-16-17-18-án. 36 tanuló 3 tanár kíséretében (Bukó Beatrix, Vágóné Kovács Elvira és Danyiné Csillik Krisztina) utazott a Partiumba. A kirándulásra egy évvel korábban pályázott az iskola. Az utazást megelőzően már 2017októberében –előkészítő foglalkozásként-egy egész napos […]

Kenutábor 2018.

KENUTÁBOR 2018. Ötödik évfolyamosaink egész tanévben izgatottan készültek erdei iskolai programunkra, a kenutáborra. A négynapos program helyszíne ismét Tiszafüred, a Thermál Camping volt. 2018. június 3-án, vasárnap indult a két osztály Csárdás László, igazgató bácsival, Földháziné Szalai Ágota és Danyiné Csillik Krisztina tanár nénikkel, és Szucsik Benedekkel, aki szülőként segítette a tábort. Örömmel foglaltuk el

Te Deum – Tanévzáró szentmise Egerben

Június 12-én húsz diákkal vettünk részt az ünnepi tanévzáró szentmisén. Ternyák Csaba érsektől elismerő oklevelet és könyvjutalmat – tavaly Ozsvárt Eszter – idén Andor Viktória vehetett át, kiváló tanulmányi eredményéért, példamutató magatartásáért és az Egyházban végzett szolgálatáért. Gratulálunk!   A Szent István Televízió készített az eseményről egy összefoglalót, melyet itt találtok: https://szentistvantv.hu/hirek-esemenyek/tanevzaro-az-egri-bazilikaban-739    

Elsőáldozás 2018.

Az elsőáldozás utat nyit meg, gyönyörű kezdete egy egész életre kiható folyamatnak.   2018. május 13-án 39 diáknak szolgáltatták ki első alkalommal az Eucharisztia szentségét a gyöngyössolymosi Szent Miklós püspök templomban.   A gyermekek hittan órán kívüli felkészítését és a szentség kiszolgáltatását Holló Gábor atya – iskolánk lelkipásztora – végezte. Ezen a szép ünnepen megtelt

Babaruhákat gyűjtött a Katolikus Karitász a kórháznak

Gyűjtés A Bugát Pál Kórház Gyerekosztályának gyűjtöttünk a Karitász csoport vezetésével csecsemőruhákat. A gyűjtést az iskola alsó és felső tagozatán egyaránt meghirdettük, melynek eredményeként szép számmal gyűltek a pici ruhák. Az ünnepélyes átadásra 2018. május 16-án a kórházban került sor, melyre az intézmény és az osztály Vezetői vártak bennünket. Négy végzős Diák, Igazgató Úr és

Teremtésvédelem

A „Teremtett világ” programjai a tanévben „Áldott légy, Uram, földanya-nővérünkért, ki fenntart és ellát minket, gyümölcsöket terem, színes virágokat és füvet.” Assisi Szent Ferenc Ferenc pápa Laudato si’ kezdetű, az Isten által teremtett világ gondozásáról szóló enciklikája szellemében 2017. március 25-ét, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepét Egyházmegyei Teremtésvédelmi Nappá nyilvánította Dr. Ternyák Csaba érsek atya. A 2017/2018-as

Táblajátékos bemutató óra

Bemutató óra   Az alsó tagozatban tanítóknak helyi továbbképzést tartottunk, melynek keretén belül bemutató órát néztünk, első osztályos táblajáték órát. Ezt Magos Judit és Besenyei Bettina tanító nénik tartották. Az idei év volt az első mikor kísérleti jelleggel heti egy matematikán a logikus gondolkodás fejlesztése érdekében táblajátékot oktattunk. Céljaink között szerepelt, hogy megszerettessük a játékokat,

Diákolimpia országos döntőben a II. korcsoportos lányok!

A Diákolimpia Atlétika Megyei Döntőjében a II. korcsoportos lányok aranyérmesek lettek!!!!! Így bejutottak az országos döntőbe. Bendiák Barbara -Gáspár Petra -Mikola Mira -Tóth Norina -Ocela Petra -Benyovszki Lili                                             Nagyon gratulálunk és büszkék vagyunk Rátok!!!   

Diákolimpia Városi Atlétikaverseny

Diákolimpia Városi Atlétikaverseny   LÁNYOK: Remek szereplésüknek köszönhetően mind a három korcsoport megnyerte a versenyt,tovább jutottak a megyeire. II.kcs. lányok csapat I.hely Gáspár Petra, Tóth Norina, Bendiák Barbi, Mikola Mira, Benyovszki Lili, Kovács Fruzsina  Egyéni: I.hely Gáspár Petra II.hely. Tóth Norina  III. hely Mikola Mira II.kcs. Fiúk csapat II. hely Zárai Zalán, Benedek Barna, Fuxreiter

Pályaválasztási nap – 2018. április 21.

PÁLYAVÁLASZTÁSI NAP Iskolánk 2018. április 21-én pályaválasztással kapcsolatos programot szervezett tanulóinknak. A felső tagozatos tanulók évfolyamonként más helyszínen ismerkedhettek a különböző szakmákkal. Az 5. évfolyamosak először a gyöngyössolymosi Robinson Cukrászdában Kis-Benedek Róbert vezetésével kaptak betekintést a cukrászat rejtelmeibe, majd a Solymos Borozóban Gombos Lászlóné Pannika vendégszeretetét élvezhették. A szakács, pincér mesterséggel a Borozó konyhafőnöke és

Lelki nap – Húsvétra készülve

Nagyböjti lelki napot tartottunk 2018. március 21 -én. A diákok a Keresztút állomásainak eseményeiről elmélkedtek, beszélgettek és énekeltek. Szabadon választható technikával alkotások készültek a témával kapcsolatosan, melyek a tantermek faliújságán láthatóak. Meleg tea és pogácsa fogyasztása tette meghittebbé a közös tevékenységet. A program zárásaként, évfolyamonként a Feltámadt című film megtekintése történt. A 7.b osztály a

Játékos sportdélután – játékos felvételi

Tisztelt leendő elsős Szülők! A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola ismét megrendezi a Játékos sportdélutánt, az iskola tornatermében 2018. március 21-én szerdán, 14 órakor. Ezen a délutánon játékos feladatok alapján eldől, hogy a jelentkező gyermekek közül kik alkalmasak az emelt szintű testnevelés tanulók osztályába. A sportdélutánt követően egyéni igazgatói elbeszélés lesz a szülőkkel. Sportfelszerelés

Februári étkezési díjak befizetése

Kedves Szülők! Februári étkezési díjak befizetése 2018. március 12-én (hétfőn)       március 13-án (kedden) és március 14-én (szerdán) az iskola Jókai úti épületében 7.30-tól 16 óráig.

Hetedikeseink a Berze Nagy János Gimnáziumban

Iskolán hetedik évfolyamosai közül 16 tanuló  fizika, kémia és biológia órákon vehetett részt a Berze Nagy János Gimnáziumban a BERZELAB keretében. Köszönjük a lehetőséget!

Scroll to Top