Farsang

Újra állt a bál az alsó tagozaton … Hagyományainkat folytatva 2019. február 28-án rendeztük meg farsangi télbúcsúztató rendezvényünket. A bált a Diákönkormányzat képviselői nyitották meg verssel, kikiáltókkal. Hatalmas tapsot kaptak Kovács Hanka Maja 3.b osztályos és Patkós Bence 3.a osztályos tanulóink, akik a köszöntők után léptek porondra és megmutatták nekünk mi is az az akrobatikus […]

Kézilabda Diákolimpia városi döntő

Március 8-án került megrendezésre a Kézilabda Diákolimpia városi döntője,ahol iskolánk 3 csapattal képviselte magát! A III. és IV. korcsoportos fiúk az első hely megszerzésével továbbjutottak a megyei döntőbe! A III. Korcsoportos lányok II. helyezést értek el! Legjobb kapusnak járó díjat Ozsvárt Gergő nyerte! Legtöbb gólt dobó fiúknál Szucsik Barnabás, lányoknál Gáspár Dorka lett! Gratulálunk mindenkinek!

Művészeti kiállítás megnyitó

2019. február 15-én tartottuk művészeti iskolásainknak a 2018-2019-es tanév első félévi munkáiból készült kiállításának megnyitóját.  A megnyitón először tekinthették meg a szülők és az érdeklődők a gyerekek munkáit és megnézhették a legkisebb T-Dance táncosaink műsorát.  

Újra síelhetnek tanulóink – lesiklás és sífutás

  Újra síelhetnek tanulóink – lesiklás és sífutás Az időjárásnak köszönhetően iskolánkban megkezdődhetett a síelés, a hagyományainknak megfelelően a „páratlan” évfolyamok az időjárás függvényében a sífutnak, a „páros” évfolyamok pedig lesiklanak. A sífutást az 1.a osztály kezdte Gyöngyössolymoson 2019. január 10-én, majd az 1.b folytatta Gyöngyössolymoson, majd Sástón. A sífutókat Gál Ágota oktatja, aki egyben

Úszás Megyei Diákolimpia Eger

Megyei diákolimpia Fiú gyors váltó 4×50 m III. helyezés Horvát Dávid, Fácán Levente, Ludvig Dominik, Koósa Marcell   Lány gyors váltó 4×50 m IV. helyezés Ecsegi Eliza, Győri Lizett, Mikola Mira, Szmolnik Gerda   50 m fiú gyors úszás 7. hely Koósa Marcell 5.b 9. hely Horvát Dávid 4.b   50 m lány mellúszás 4. hely Győri

Roráte

Berda József: Roráté Ó, nézd ezt az esteli fényt, mely már a hajnalt zengi: Mária Asszony áldott titka ragyog le ránk. Most mindenki boldoggá hevül, a pap böjti lilában mond misét s mintha testét veszítené, egészen átszellemül, hogy végre magához vehesse Jézust, – míg az ablakokon lassan keresztüldereng az angyali üdvözlet első sugára…

Advent második gyertyája

Aranyosi Ervin – Advent második gyertya A második is fényre lobban, jelzi, angyal szállt a földre: – Éljetek méltóbban, jobban, s várjatok az újszülöttre! Lelketeket készítsétek,  – a világ újjá születhet! Szóljon szívből belső ének, – nyissátok meg szeretetnek! Legyen bennünk könyörület, új megváltónk mikor várjuk. A világ is szebbnek tűnhet, ha utunkat eképp járjuk.

Advent első gyertyája

Advent első gyertyája Megkezdjük a karácsonyba torkolló adventi időszak útját. Az advent arra szolgál, hogy befogadjuk a hozzánk érkező Urat, de arra is, hogy megvizsgáljuk Istenre irányuló vágyakozásunkat, előretekintsünk, és felkészüljünk Krisztus visszatérésére. Ő visszatér hozzánk karácsony ünnepekor, belénk költözik, valahányszor készek vagyunk befogadni őt, és az idők végén ismét eljön majd „ítélni élőket és

Étkezési díjak befizetése

Kedves Szülők! Novemberi étkezési díjak befizetése  2018. december 10-én, 11-én és 12-én az iskola titkárságán. Kérjük a határidő pontos betartását!

Scroll to Top