Bemutatkozás
Kedves Szülők! Iskolánk leendő első osztályos tanítói szeretnének bemutatkozni. Szeretettel várják leendő elsőseiket és szüleiket!
Kedves Szülők! Iskolánk leendő első osztályos tanítói szeretnének bemutatkozni. Szeretettel várják leendő elsőseiket és szüleiket!
Iskolánk tájékoztatót tart a leendő elsős gyermekek szülei számára 2026. 02. 18-án (szerda) 17:00 órakor a Jókai úti épület tornatermében. A program során megismerkedhetnek iskolánkkal, találkozhatnak a leendő tanító nénikkel, kérdéseikre válasz kaphatnak az iskolakezdéssel kapcsolatban.
Az adventi lelki nap témája: Jézus születése volt. A gyermekek programjai sokszínű, játékos feladatokból álltak.
Iskolánk tanulói a gyöngyösi KÉSZ tagcsoport által meghirdetett rajzpályázaton szép eredményeket értek el. A zsűri több száz rajz közül választotta ki a nyertes munkákat. Kovács Kristóf (4.b) I. helyezés Birnbaum Kincső (4.b ) III. helyezés Füleki Liliána Zóra (7.o) II.helyezés Pampuk Zselyke (7.o) III. helyezés Szívből gratulálunk tanulóinknak!
Iskolánk diákjai november végén két rangos versenyen is kiemelkedő eredményeket értek el. A Berze Nagy János Gimnázium angol szépkiejtési és nyelvhasználati versenyén Landor Zoé Manka (6.b) és Szabó Amarilla (8.b) egyaránt második helyen végeztek. Néhány nappal később az Andrássy György Katolikus Közgazdasági Technikum, Gimnázium és Kollégium rendezte meg a Civilizációs versenyt, ahol a nevezett 46
Ha december, akkor úszás diákolimpia. Ebben az évben is a Kálváriaparti Általános Iskola adott otthont a rendezvénynek. Iskolánkból 17 tanulóval érkeztünk, sokan először vettek részt ilyen versenyen. Az I. és II. korcsoportban 50 méteres versenyszámokat rendeztek. Egyéni számokban a következő eredmények születtek: • Virág Bence 50 m hát III. hely • Hovanecz Hanna 50 m
A Katolikus Karitász tartós élelmiszert gyűjt a rászorulók megsegítésére. Az adományokat december 15-ig várjuk. Köszönjük segítségüket!
November 28-án iskolánk adott otthont a Röplabda Diákolimpia Heves Vármegyei elődöntő első fordulójának. A versenyen 4 csapat képviselte magát. A Gyöngyösi Arany János Általános Iskola, a Detki Petőfi Sándor Általános Iskola és az egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola diákjait láttuk vendégül. Csapatunkra három mérkőzés várt. Eger és Detk ellen két szettes győzelmet arattunk. Az
Iskolánkban egész évben nagy hangsúlyt fektetünk az egészségre, a mozgásra. Emelt óraszámban úsznak, teniszeznek, kézilabdáznak és síelnek tanulóink. Mégis van egy hét, amikor nem csak testnevelés órákon, hanem szinte minden órán előtérbe kerül az egészség megőrzése, ezért táplálkozási tanácsokkal, mozgásos játékokkal és a túléléshez szükséges ismeretekkel is megismertetjük őket. November 18-án egy általános iskolák számára
Erős rajt az első Solymosi Trailnek- A Nagy Gyula diákjai remekeltek Első alkalommal rendezték meg a Solymos Trail terepfutóversenyt Gyöngyössolymoson, ahol négy távon több mint száz futó állt rajthoz. A változatos útvonalon emelkedők és lejtők váltották egymást. Az eseményen a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula iskola tanulói is részt vettek, és szép eredményeket értek el. 1 km
Iskolánk 2025. október 21-én pályaorientációs napot tartott. Ebben az évben a tanulók különböző helyszínekre látogattak el. Az 1-2. évfolyam egy pékség munkafolyamatait nézhette meg, illetve 3 lelkes szülő is bemutatta nekik saját foglalkozásukat, hogy mit is dolgozik egy gépészmérnök, egy szakfordító, illetve egy keramikus. A 3. évfolyam a Vachott Sándor Városi Könyvtár működését figyelhette meg.