Röplabda Diákolimpia 2026
2026. február 28-án iskolánk adott otthont a Röplabda Diákolimpia Körzeti döntő második fordulójának. A versenyen már ismerősként fogadtuk a következő 4 csapatot. A Gyöngyösi Arany János Általános Iskola, a Detki Petőfi Sándor Általános Iskola és az egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola diákjait láttuk vendégül. Csapatunkra három mérkőzés várt. Eger és Detk ellen újra két
Ökoiskolai beszámoló 2025/2026 első félév
Intézményünk életében mérföldkőhöz érkeztünk: ebben a tanévben kezdtük meg működésünket Ökoiskolaként. Ez a cím számunkra nemcsak elismerés, hanem elköteleződés is. Az indulás időszakát a lelkesedés és az alapok letétele jellemezte. Célunk, hogy a környezettudatos szemlélet ne csak egy-egy esemény legyen, hanem beépüljön a mindennapjainkba, és diákjaink természetes igényévé váljon környezetük megóvása. Tevékenységek és eredmények A)
Ökoiskolai munkaterv
A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola – Ökoiskolai munkaterv. Megtekintéséhez vagy letöltéséhez kattintson a címre!
Táblás matematika
Nálunk van egy remek tantárgy. A neve: táblás matematika. Miért imádják a gyerekek ezt a tantárgyat? Mert itt a matematika életre kel! A táblás matematika nem csak számolás – hanem gondolkodás, játék és felfedezés egyben. ✔️ fejleszti a logikus gondolkodást ✔️ erősíti a problémamegoldó képességet ✔️ megtanít stratégiában gondolkodni ✔️ növeli az önbizalmat ✔️ és
Fenntarhatósági Őrjárat
Katolikus iskolaként és immár az idei tanévtől Ökoiskolaként is kiemelten fontos számunkra a teremtett világ védelme és a környezetünk megóvása. Éppen ezért úgy döntöttünk, hogy felső tagozaton „Fenntarhatósági Őrjárat” címmel megalakul egy kis csoport, akik szabadidejükben osztályfőnökük és szaktanáraik segítségével az iskola és ebédlő területén „őrjáratot” tartanak, különösen odafigyelve arra, hogy összeszedjék azokat a szemeteket/
Meixner-módszer
Kedves Szülők! Iskolánkban a gyermekek a Meixner-módszerrel tanulnak meg olvasni és írni, amely biztos alapokat, sikerélményt és örömteli tanulást nyújt már az első lépésektől.
Erasmus+
Örömmel tájékoztatjuk a tisztelt Szülőket és Érdeklődőket, hogy iskolánk sikeresen pályázott az Erasmus+ program keretében és támogatást nyert nemzetközi együttműködések megvalósításában. A projekt célja, hogy idén pedagógusaink, később pedig tanulóink nemzetközi tapasztalatokat szerezzenek, fejlesszék idegen nyelvi kompetenciáikat, megismerkedjenek más országok oktatási és kulturális sajátosságaival, valamint erősítsék az európai identitást és együttműködési készséget. Az Erasmus+ program
Aktív Iskola télen is – éves sí- és sífutó programunk
⛷️Tél? Hideg?❄️ Nálunk ez is élmény! A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Iskolában a tél nem a megállásról szól – hanem a mozgásról, az élményekről és a közös kalandokról. 🛷 Hóeséskor szánkózunk, ⛸️ jégen korcsolyázunk, ⛷️és minden évben síelünk és sífutunk! Itt annyi minden történik nap mint nap, hogy néha posztolni sincs időnk – mert inkább
Sítábor Mátraszentistvánban
🎿Sítábor Mátraszentistvánban – élmény, ami összekovácsol! Az erdei iskola program részeként a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola 6. évfolyamos tanulói minden tanévben részt vesznek egy 4 napos, ottalvós sítáborban Mátraszentistvánban. Ez a tábor nem csak a síelésről szól! Közös élmények, nevetések, kihívások és sikerélmények várják a gyerekeket egy csodaszép hegyvidéki környezetben. A közös szállás,
Iskolára hangoló program leendő 1. osztályos gyermekek és szüleik számára
Kedves Szülők! Nagy örömmel várjuk a nagycsoportos óvodásokat és szüleiket a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és AMI iskolaváró, élményekben gazdag, játékos foglalkozásaira. Az első alkalom szülői fórum, amelyet három, a gyermekeknek szóló iskolára hangoló program követ.
KALANDRA FEL! – Vár a Solymosi Suli!
Szeretnél egy olyan iskolát, ahol a tanulás játék, és minden nap egy új felfedezés?
Énekverseny
2026. január 22-én iskolánk 3 tanulója részt vett a karácsondi Gönczy Pál Katolikus Általános Iskola által szervezett alsó tagozatos énekversenyen: Vincze Dániel (2.b), Kovács Frida Nikoletta (4.a), Birnbaum Kincső (4.b) Vincze Dániel az 1-2. osztályosok korcsoportjában 2. helyezést ért el. Kovács Frida a 3-4. osztályosok korcsoportjában Különdíjban részesült. Mindhárom tanuló nagyon szépen szerepelt ma! 🙂
Újra síelünk!
A hideg és a hó beköszöntével, január 12-vel elindult iskolai síprogramunk. Nagy örömünkre szolgál, hogy azon ritka iskolák közé tartozunk, akik minden évben lesikló, ill. sífutó lécre tudják állítani tanulóikat. Hagyományainkhoz híven a páros osztályok lesiklanak, a páratlan osztályaink sífutnak. Idén először a 2.b osztály ismerkedett meg a Mátraszentistváni Sípark lejtőivel és a síelés alapjaival.












