Hittanverseny
Váradi Levente iskolánk 2.b osztályos tanulója az országos hittanversenyen 7. helyezést ért el. Szívből gratulálunk neki és köszönjük a szorgalmas munkáját!
Váradi Levente iskolánk 2.b osztályos tanulója az országos hittanversenyen 7. helyezést ért el. Szívből gratulálunk neki és köszönjük a szorgalmas munkáját!
Május 26-án vasárnap volt iskolánk tanulóinak első találkozása az Úr Jézussal. Isten áldása kísérje őket. Köszönjük szépen az elsőáldozók felkészítését Barta Márton atyának.
Az évzárás fénypontja a kirándulás-most a Szépművészeti Múzeum egyiptomi tárlatán jártunk a 3-4. osztályos művészeti iskolásokkal, és belefért azért még egy kis városligeti séta is. Büszke vagyok, hogy az 1-1 órás tárlatvezetést végig érdeklődéssel hallgatták a gyerekek és türelmesen megvárták még mindenki sorra került, mert kérdésből akadt elég! Június 12. -én folytatjuk a felsősökkel!
A Határtalanul program célja a magyar-magyar kapcsolatok építése, személyes kapcsolatok kialakítása, elmélyítése. A program a nemzetpolitikai célt fordítja le konkrét tapasztalatokra, azaz a Határtalanul a nemzeti összetartozás operatív programja. A program keretében magyarországi iskolák tanulói az állam támogatásával osztálykiránduláson vesznek részt a szomszédos országok magyarlakta területein, így személyes tapasztalásokat szereznek a külhoni magyarságról. Iskolánk hetedik
Pünkösd hétfőn ministráns találkozót szerveztek Sárospatakon. Iskolánkat négy fő képviselte a találkozón: Boday Anna 1.a, Kovács Kristóf 2.b, Boday Bernadett 3.a és Boday Bertalan 5.b osztályos tanuló.
2024. május 18-án iskolánk tanulóinak Főtisztelendő Dr.Ternyák Csaba egri érsek atya szolgáltatta ki a bérmálás szentségét.
Az Adácsi Szent Jakab Általános Iskola meghívására, részt vettünk az első ízben megrendezésre kerülő Adácsi Úszó Kupán. Az úszás fontos szerepet tölt be iskolánk életében, és évekkel később, reméljük a gyerekek életében is. A verseny célja is ez volt, a sportág népszerűsítése, utánpótlás nevelés, az iskolák közötti kapcsolatok ápolásán túl, a spotbarátságok kialakítása és az
Meghívó a Solymosi Suli művészeti iskolásainak évzáró kiállítására
2024. május 13-án iskolánkba érkezett a Fradi Suli Program. A 125. születésnapját a közelmúltban ünneplő klubot Németh Kornél, a projekt vezetője, Amer Gojak, a labdarúgó klub bosnyák válogatott játékosa, valamint a mérkőzéseken állandóan jelen lévő Fradi Sas képviselte. Klasszis focista látogatta meg a gyerekeket további infó itt
„Majd ha az ember kivágja az utolsó fát, megmérgezi az utolsó folyó vizét, kifogja az utolsó halat is, akkor rádöbben hogy a pénz nem ehető!” Az idei tanévben április 22-26. között a fenntarthatóság jegyében teremtésvédelmi témahetet szerveztünk tanulóinknak. Célja, hogy felhívja a gyermekek figyelmét a teremtett világ védelmére, és annak megóvására, hiszen a globális felmelegedés,
A hó szegény időszak után nem hagyta cserben a Magyar Országos Diákszövetség a sportolókat. A 2024. 01. hóban leadott nevezéseket jóváhagyva áthelyezte sí rollerre az „A” és a „B” kategóriában is. 2024.04.24.-25 -én kora reggeli órákban indultak útnak a tanulóink közel 18 fő vállalta a megmérettetés. 24.-én a rövid sprint számokban zajlottak a versenyek szakadó
Itt a tavasz, elérkezett az atlétikai versenyek ideje is. Mint mindig, a városi döntőkkel indul az atlétika diákolimpia. Idén, április 18-án versenyeztek tanulóink, a szokott helyen, a Kömlei Károly Sporttelepen. Minden korcsoportban és nemben indult csapat, így rekordlétszámmal, 40 tanulóval képviseltük iskolánkat. A felsorolást a kicsikkel kezdem: II. kcs. lány csapat: Mikola Elza 3.b, Juhász
2024. április 13-án került megrendezésre a katolikus fenntartású iskolák pedagógusai számára kiírt röplabdaverseny. A sportértéke mellett a torna remek lehetőségeket biztosít a sportág népszerűsítésére, a közösség formálásra és a baráti kapcsolatok ápolására is. A feszes iskolai élet mellett ritkán adatik meg más iskolák pedagógusaival találkozni, beszélgetni, sportolni és nevetni. Három iskola részvételével, a gyöngyösi Vak
Április 11. A magyar költészet napját 1964 óta április 11-én, József Attila születésnapján (1905-1937) ünnepeljük. Ebből az alkalomból iskolánk tanárai és tanulói 1905 kézzel írott verssorral tisztelegtek a magyar líra előtt.