Adventi lelki nap

2021.12. 06 – án Szent Miklós püspök emléknapján, lelki napra került sor intézményünkben. Az alsó tagozatosakat a nap kezdetén nagy meglepetésként felkereste Szent Miklós püspök mai utódja, nagy örömet szerezve ezzel a kicsiknek. Ezt követően a tanulók lelki beszélgetéssel hangolódtak a szentmisére, ami számukra 9:00-kor kezdődött. Kisebb szünetet követően kézműves foglalkozáson adventi ajándékokat készítettek, majd […]

Második adventi gyertyagyújtás községünkben

Aranyosi Ervin – Advent második gyertya A második is fényre lobban, jelzi, angyal szállt a földre: – Éljetek méltóbban, jobban, s várjatok az újszülöttre! Lelketeket készítsétek, – a világ újjá születhet! Szóljon szívből belső ének, – nyissátok meg szeretetnek! Legyen bennünk könyörület, új megváltónk mikor várjuk. A világ is szebbnek tűnhet, ha utunkat eképp járjuk.

Advent második gyertyája

Második gyertyagyújtás Ma ismét összegyűlt iskolánk közössége, és az adventi koszorún meggyújtottuk a második gyertyát. Thiago atya megszentelte a koszorút, és bennünket. Arra kért mindenkit, hogy az adventi időszakban készítsük fel szívünket karácsony szent ünnepére. Első lépésként tegnap a gyónás szentségéhez járultak iskolánk tanulói. Ma reggel roráte mise volt templomunkban, melyet agapé követett. Az énekkar

Adventi gyertyagyújtás községünkben

Advent első vasárnapján községünk gyertyagyújtásán iskolánk tanárai és tanulói is részt vettek. Rövid műsorral kedveskedtek az összegyűlteknek. Meghallgathattuk Thiago atya adventi gondolatait, melyet az énekkarosaink kis dala követett.

Advent első gyertyája

Iskolánkban is elkezdődött adventtel az új egyházi év. Az adventi koszorún meggyújtottuk az első lila gyertyát, ezzel kezdetét vette nálunk is a várakozás, a Megváltó születésére.A műsorban szereplő diákoknak és felkészítő tanáraiknak hálás köszönet! Isten adja,hogy a készület alatt családjainkba békesség és szeretet költözzön!

Árpád-házi Szent Erzsébet

Árpád-házi Szent Erzsébet emléktáblát ünnepli a Katolikus Egyház november 17-én. Az iskolaközösség ebből az alkalomból gyűlt össze. Iskolánk kórusa és a 7. a osztályos tanulóik segítségével felidéztük a világszerte legismertebb magyar szent életét. Az emlékműsor végén tartósélelmiszer -gyűjtest hirdettünk a solymosi rászoruló családok javára.

Lelki nap

Iskolánk minden dolgozója pedagógus lelkinap keretében látogatott el 2021. október 22-én Márianosztrára. 1352-ben Nagy Lajos király az egyetlen magyar alapítású férfi szerzetesrend, a pálosok részére kolostort épített. A kolostor mellé a Magyarok Nagyasszonya tiszteletére templomot emeltetett. Az egész település a templomról, illetve annak védőszentjéről kapta a nevét. Latinul: Maria nostra, ami szó szerinti fordításban a

„Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért”

Nagy örömmel tájékoztatunk mindenkit, hogy 2021.október 18-án 10 órától a 3.osztálytól a 8.osztályig és pedagógusaink is csatlakozott az „Egymillió gyerek imádkozza a rózsafüzért” kezdeményezéshez. A gyerekek a békéért és az egységért imádkoztak. Hálás szívvel mondunk köszönetet azoknak, akik az előkészületekben segítettek és bekapcsolódtak az imádságba!  

Missziók vasárnapja

Évközi 29. vasárnap, a missziók vasárnapján templomunkban Kovács Tamás verpeléti plébános atya mutatott be szentmisét. Gyermekközpontú, személyes hangvételű szentbeszédében a misszionáriusok szolgálatának fontosságát emelte ki. Iskolánkat a két ötödik osztály, és a harmadik osztályos tanulók képviselték. Tamás atya prédikációjának végén előre hívta a leendő elsőáldozókat, hogy őket a gyöngyössolymosi közösségnek bemutassa. Tapssal köszöntöttük őket, valamint

Táskaszentelés

Táskaszentelő szentmise Hálás szívvel mondunk köszönetet mindazoknak, akik részt vettek 2021. szeptember 5-én, vasárnap az első osztályosok táskaszentelő szentmiséjén. A gyerekek lelkesen érkeztek családjaikkal a misére. Elhozták táskájukat, tanszereiket is, melyeket Barta Márton István káplán atya megáldott. Tanítványaink lelkesen válaszoltak a lelkipásztor által feltett kérdésekre. A legszebb pillanat az volt, amikor körülállták az oltárt egymás

Tanévnyitó szentmise

Péter hitével tekintsünk Jézusra! Iskolánkban 2021. szeptember 1-jén reggel tanévnyitó szentmisével kezdődött meg az új tanév. Jöjj, Szentlélek Úristen!-énekeltük, ezzel is kifejezve, hogy kérjük a bennünket szerető, jó Isten áldását az idei tanévre. Iskolánk lelkipásztora, Thiago atya homíliájában arról tanított nekünk, hogy az evangéliumi történet ma ránk is vonatkozik. Jézus velünk van, gyógyít, szeret. Fontos,

3. osztályosok Elsőáldozása

“Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adok, a testem a világ életéért.”  (Jn 6,51) Két vasárnap -2021. június 6-án, Úrnapján és 13-án- került sor a 3. a és a 3. b osztályos tanulók elsőáldozására. Első alkalommal találkozott e szentségben tizenkilenc gyermek az Úr Jézussal gyönyörű

Elsőáldozás – 4.b osztály

„Ezt tegyétek az én emlékezetemre” (1Kor 11,24) Az Eucharisztia – más néven Oltáriszentség – az a szentség, amelyben Jézus Krisztus önként odaadja nekünk magát, hogy a szentáldozásban vele egyesüljünk. május 30-án – Szentháromság vasárnapján – tizennégy gyermek elsőáldozásának ünnepe volt a Gyöngyössolymosi Szent Miklós püspök templomban. Harmadszori felkészülés és várakozás után a szentostyát örömmel és

Scroll to Top