Ministránstalálkozó

2023-ban is megrendezték a ministránstalálkozót Egerben. Ők azok a fiatalok, akik az Egri Főegyházmegye plébániáin az oltárszolgálatot ellátják és Istennek szolgálnak együtt a papokkal. Iskolánkat Boday Bertalan 5.b osztályos tanuló képviselte.     

Táskaszentelés

2023/24-es tanév táskaszentelése iskolánkban. A gyerekekkel közösen imádkoztunk a jó Isten áldásáért a tanévre. Köszönjük szépen a táskaszentelést, Carlos atyának és Kubik Zsolt diakónusnak. Táska

Tanévnyitó

Veni Sancte tanévnyitó szentmisével kezdték a napot a Solymosi diákok. Carlos atya a szentmise végén az első osztályos tanulók táskáját is megáldotta. Ezt követően iskolánk igazgatója, Szentpéteri Gábor is köszöntötte a tanulókat a 2023/2024-es tanév első napján.

Szent Gellért díjban részesült Hadzsi Emőke

Iskolánk igazgatóhelyettese, Hadzsi Emőke az Egri Főegyházmegye tanévnyitó ünnepségén Miskolcon Szent Gellért díjban részesült.   Hadzsi Emőke kedves, szelíd, empatikus és türelmes személy. Jó problémamegoldó és szervezőképességét kamatoztatni tudta iskolavezetőként is. Elhivatottsággal, felelősséggel és alázattal végezte munkáját. Pályafutása során következetes, színvonalas oktatást és nevelést nyújtott a diákoknak. Őket mindig igyekezett a szépre, a jóra és

Vízkereszt és Iskolánk felszentelése

Iskolánkban január 11.-én emlékeztünk meg Vízkereszt ünnepéről. Ennek alkalmából az iskola lelkipásztorai felszentelték a termeket és megáldották tanulóinkat és tanárainkat.  

Tanévnyitó szentmise

Iskolánkban is elkezdődött a 2022/23- as tanév, amit Barta Márton káplán atya Veni Sancte szentmisével nyitott meg. Szavaival az egész tanévre útmutatást adott…Engedjük beszállni a csónakunkba Jézust és beszélgessünk el Vele! Forduljunk szeretettel egymás felé, úgy ahogy Jézus tett a tanítványokkal. A szentmise után a káplán atya megszentelte a táskákat és megáldotta a gyerekeket, tanáraikat.

Érseki elismerésben részesült tanulónk

Érseki elismerésben részesült tanulónk Tóth Norina Anna 8. b osztályos tanuló Norina kiemelkedő tanulmányi munkája és szorgalma mellett nagyszerű közösségi ember, és sport eredményei is kiválóak. Az idei tanévben 4 országos diákolimpiai döntőbe jutott. Országos Diákolimpián:   II. helyezett kislabdahajításban                                

Elsőáldozás 2022

“Én vagyok a mennyből alászállott élő kenyér. Aki e kenyérből eszik, örökké él. A kenyér, amelyet adok, a testem a világ életéért.”  (Jn 6,51)  2022. Május 22 -én Első alkalommal találkozott e szentségben tizenhét gyermek az Úr Jézussal gyönyörű templomunkban. A szentséget a felkészítést végző Thiago atya szolgáltatta ki. Adja Isten, hogy első találkozásuk az Úr

Adománygyűjtés

Iskolánk közössége ismét megmutatta, hogy segít ahol tud! Köszönjük a szülők/tanulók támogatását, hogy ismét a jó ügy mellé álltak és az ukrajnai háború rászorulóinak szervezett gyűjtésbe bekapcsolódtak!

Nagyböjti készülődés lelkinap

Iskolánkban március 22-én Lelki napot tartottunk tanulóink részére. Mivel ezen időszak a Nagyböjt ideje, így ehhez kapcsolódó feladatokkal, kreatív tevékenységekkel töltötték a napot a tanulók.

Vízkereszt és Iskolánk felszentelése

Iskolánkban január 5-én emlékeztünk meg Vízkereszt ünnepéről. Ennek alkalmából az iskola lelkipásztorai felszentelték a termeket és megáldották tanulóinkat és tanárainkat.

Adventi jócselekedet

Adventi jócselekedet Szent Erzsébet emléknapján hirdettük meg iskolánkban az adventi tartósélelmiszer gyűjtést. Örömmel tapasztaltuk, hogy a szülők, a gyermekek, a pedagógusok hatalmas szívvel és lelkesedéssel hozták adományaikat. A végeredmény 190 kg tartósélelmiszer, mely szebbé fogja tenni sok-sok rászoruló gyöngyössolymosi család karácsonyi ünnepét. Hála mindenkinek, és dicsőség Istennek, aki mindannyiunk szívébe beköltözött az idei adventi készület

Advent negyedik gyertyagyújtás

Negyedik gyertyagyújtás Szerdán került sor az iskolai adventi koszorún a negyedik gyertya meggyújtására, és az azt követő műsorra. Az énekkar a 2. b osztállyal kiegészülve felemelő hangulatot teremtett. Az éneket a 2. a osztályos tanulók által előadott szívhezszóló történet követte. A műsort követően hitoktatónk beszámolt a Szent Erzsébet napján meghird etett tartósélelmiszer gyűjtés végeredményéről, és

Harmadik adventi gyertyagyújtás községünkben

Advent harmadik vasárnapján, ezüstvasárnapon még közelebb kerülünk a várva várt csodához, amely december 24-én, szenteste vár minket. Az adventi koszorú harmadik gyertyája az örömet jelképezi, amivel a várakozás még inkább szeretetteltelibbé válhat. A hit és a remény mellett mostmár nemcsak az ünnepi készülődés hangulata, hanem az öröm is a lelkünkbe költözik. Ezen az estén a

Scroll to Top