Novemberi túra!

  Novemberi túra!!!!   Minden érdeklődőnek ajánlom novemberi kirándulásunkat!   Kellemes őszi sétánkon ismerkedünk a környékünk szépségével. Megnézzük a Muzsla kilátót, Rákóczi forrást, felmegyünk Sástóhoz, utána Mátrafüred, Kozmáry kilátó a cél. Visszafelé gyalog jövünk Mátrafüredről Solymosra a zöld sávon a Tarma oldalon, Haluskás érintésével a Kis hegy mellett. Időpont: november 23. (szombat) 9.00-13.00 Gyülekező: szombaton […]

Ovis torna

Játékos tehetséggondozó sportdélutánok nagycsoportos ovisok számára.

Továbbtanulási tájékoztató szülőknek

Szeretettel várjuk a 8. osztályosok szüleit a Jókai úti épületünkben 2019. november 7-én 17 órától tartandó középiskolai továbbtanulással kapcsolatos tájékoztatóra, ahol középiskolák képviselői mutatják be röviden iskolájukat. Vendégeink lesznek: Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium Magyar Máltai Szeretetszolgálat Károly Róbert Középiskola Deák Ferenc Gimnázium Közgazdasági

Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért

Iskolánk minden tanulója és dolgozója bekapcsolódott október 18-án abba a világszerte meghirdetett Rózsafüzér imádságba, melyet a békéért és az egységért mondanak. Holló Gábor atyával az imádság kezdete előtt az iskola közössége közösen elénekelte a Mária hozzád száll imánk kezdetű dalt, mellyel lelkileg ráhangolódhattunk az imádságra. Ez az alkalom októbernek, mint a rózsafüzér hónapjának kiemelt hangsúlyt

Őszi mátrai túra

Október 12-én az iskolai túramozgalom keretében kirándultunk iskolánk 25 tanulójával. A csoportot Csárdás László tanár vezette, Bukó Beatrix és Majdán Dorottya tanár nénik kísérték és néhány szülő is kirándult. Kihasználtuk a gyönyörű őszi időt. Solymosról indultunk, első állomásunk a Cserkő-tó volt. Felmentünk a Dezső várhoz, beszéltünk a történetiségéről. Ez a szakasza elég kemény volt a

Túratábor a Mátrában

TÚRATÁBOR A MÁTRÁBAN Hetedik évfolyamosainkkal 3 napot Sástón töltöttünk erdei iskolában. Sajnos az időjárás nem volt teljesen kegyes hozzánk, alaposan fel kellett öltöznünk a programjaink megvalósításához. Egy gyalogtúrával „melegítettünk be”, majd 4 órán vettünk részt (a Mátra állat- és növényvilágával, a Mátra váraival, a térképjelekkel ismerkedtünk, illetve rendhagyó módon számoltunk). Délután „kincskeresés”volt a program, majd

Kenutábor élménybeszámoló

KENUTÁBOR ÉLMÉNYBESZÁMOLÓ Az ötödik évfolyamosaink az erdei iskola keretein belül, kenutáborban vesznek részt Tiszafüreden. Augusztus utolsó vasárnapján 11 órakor indultunk el Tiszafüredre. Mikor odaértünk megkaptuk a faházak kulcsait, bepakoltuk a csomagjainkat, majd kimentünk eligazításra. Megtanultuk a parancsszavakat és elindultunk a kikötőbe. Mikor odaértünk, felvettük a mentőmellényt, evezőt választottunk és elindultunk kenuzni, nagyjából 5 km-t eveztünk.

Ministráns találkozó Egerben

Az Érsek atya meghívására 2019. október 5-én 10 tanulóval vettünk részt egész napos program keretében Egerben a XII. Egyházmegyei Ministránstalálkozón. Az esemény témája idén a küldetés volt. Az ünnepi szentmisét Kiss-Rigó László szeged-csanádi megyéspüspök mutatta be. Szentbeszédében aláhúzta , hogy Jézus kétezer év óta hív az egyház közösségébe személyeket, közöttük ministránsokat is. Ezt követően csoportkép

Szüreti futónap – iskolánké a vándorserleg!

Szüreti Futás Kömley Károly Emlékverseny Minden tanulónknak gratulálunk, aki részt vett a Szüreti Futónapon és becsülettel teljesítette a távot! Szép eredmények születtek és a sok pontszerző helynek köszönhetően iskolánk elnyerte a legeredményesebb iskolának járó vándorserleget! Ezüstérem: Palásti Krisztián Liktor Tamás Bence Gáspár Dorka Szőllős Dániel Bronzérem: Szankó Szonja Lantos Áron Kovács Maximilián Iskolai váltónk első

Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért

Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért E kezdeményezés szerint 2019. október 18-án, helyi idő szerint 9 órakor világszerte gyermekek imádkoznak fél órán át a békéért és az egységért. Az elmúlt esztendőkben hazánk számos helyén csatlakoztak az eseményhez. Maga a kezdeményezés keresztény közösségektől, Venezuelából indult: miközben 2005 nyarán gyermekek közösen imádkozták a rózsafüzért, a mellettük levő asszonyok

A hónap szentje: Kalkuttai Szent Teréz

„Soha ne engedd, hogy valaki ne legyen boldogabb a veled való találkozás után, mint előtte.”   A hónap szentje Kalkuttai Szent Teréz   Az albán nemzetiségű Teréz anya 1910. augusztus 27-én született Agnes Gonxha Bojaxhiu néven Üszküb városában. Agnes 1928-ban, áldozócsütörtökön határozta el, hogy szerzetesként Istennek szenteli életét. A Teréz nevet az 1925-ben szentté avatott

Scroll to Top