Elsőáldozás 2017.

Május 14-én iskolánk tanulói közül több mint 30-an járultak az oltár elé, mint elsőáldozók, a gyöngyössolymosi Szent Miklós templomban. Köszönjük a hittan tanároknak és Pali atyának az áldozatos munkáját, akik segítettek a gyerekeknek lélekben felkészülni erre a szép eseményre.

Határtalanul! Pályázat 2016.

Iskolánk 2016-ban nyertes pályázott nyújtott be a Határtalanul!  program „Tanulmányi kirándulás hetedikeseknek” című, HAT-16-01 kódjelű pályázati felhívásra. Ennek köszönhetően, 2017. májusában a 7. évfolyam tanulói részt vehettek a „Túra és kultúra – a bányavidék kincseivel ismerkedünk a csodálatos Máramarosban” című tanulmányi kiránduláson. Élménybeszámoló a tanulmányi kirándulásról: Iskolánk hetedik évfolyamos tanulói izgalmas napokat élhettek meg májusban. Máramaros vidéken

Pünkösdi zarándoklat

Kedves Szülők! Talán emlékeztek a tavalyi Szent Márton zarándoklatra, ahonnan a résztvevők lelkileg feltöltődve és jó hangulatban tértek haza. Idén Szent Erzsébet születésének 810. évfordulóját ünnepeljük, ezért az Egri Főegyházmegye zarándoklatot szervez Pünkösd hétfőre, jó alkalmat kínálva arra, hogy az egyházmegye tanulói és szüleik közelebb kerüljenek Szent Erzsébet életútjához, aki különös gondoskodással fordult a gyermekekhez.

Étkezési befizetés

Tájékoztatjuk a kedves Szülőket, hogy az áprilisi étkezési díjakat május 10-én, 12-én és 13-án (szerda-csütörtök-péntek) rendezhetik az iskola titkárságán. Kérjük a határidő pontos betartását! Köszönjük!

Iskolánkban Imre Géza párbajtőrvívó

A mai napon iskolánk vendége volt Imre Géza, világ- és Európa-bajnok, kétszeres olimpiai ezüstérmes, kétszeres olimpiai bronzérmes magyar párbajtőrvívó, aki a sport szeretetéről, a kitartásról és arról mesélt nekünk, hogy az álmainkat nem szabad feladnunk.  

Lelki nap 2017. április 7.

Lelki napot tartottunk 2017. április 07-én iskolánkban, melynek fő részeként keresztutat jártunk Gyöngyössolymos és Mátrafüred között. A 14 állomáson Jézus utolsó földi útjára emlékeztünk, készülve lelkiekben a Húsvét ünnepére. Egyes állomásokon hittannal kapcsolatos feladatokat kaptak a diákok. A felső tagozatos osztályok felváltva vitték jelképesen a keresztet.

Étkezési befizetés

Kedves Szülők! Márciusi étkezési díjak befizetése április 10-én, 11-én és 12-én az iskola titkárságán.

Közlekedés hete felső tagozaton – 2017. 03. 28-31.

Március 28-án közlekedéssel kapcsolatos plakátokat készítettek az osztályok, 29-én megnézhettünk egy kisfilmet, majd Králik Zoltán, iskolánk rendőre tartott egy előadást, aztán kitöltöttünk egy KRESZ-tesztet… Végül kipróbálhattunk egy ügyességi KRESZ-pályát… 31-én pénteken került sor az eredményhirdetésre és a megérdemelt ajándékok kiosztására.

Filharmónia koncert

Filharmónia ifjúsági koncertsorozat A 2016/2017-es tanévben alapítványunk, a Tihanyi József Alapítvány anyagi segítségével a Filharmónia Magyarország Nonprofit Kft. bérletét megvásárolva, iskolánk lehetővé tette, hogy tanulóink ismerkedjenek a zene világával, különböző hangszerekkel, zenei stílusokkal. A hangversenysorozat első állomásán a 6. 7. és 8. osztályos tanulók ismerkedtek a tízes-húszas-harmincas évek Amerikájának és a boldog békeidők Budapestjének zenéjével

Víz Világnapja alkalmából rendezett programsorozat – március 22-27.

A Víz Világnapja alkalmából rendezett programsorozat részeként március 22-én vízzel kapcsolatos tesztet töltöttek ki a felső tagozatos tanulók, majd az 5.a osztályosok érdekes – természetesen a vízzel kapcsolatos – kísérleteket mutattak be idősebb társaiknak. Március 23-án gyönyörű lepedőképet festettek az osztályok lelkes tanulói. A tesztet legeredményesebben kitöltők március 27-én a programsorozat zárásaként a gyöngyösi víztisztító

Teremtésvédelmi nap – 2017. március 25.

Ternyák Csaba egri érsek teremtésvédelmi nappá nyilvánította március 25-ét, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepét. Gyümölcsoltó Boldogasszony, Annuntiatio Beatae Mariae Virginis, márc. 25.: a megtestesülés, Isten Fiának Mária szűzi méhében történt fogantatásának ünnepe. 9 hónappal Jézus születése előtti nap, melyen Gábor főangyal megvitte Názáretbe Máriának a megtestesülés örömhírét. Ezen a napon, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepén az egyházi fenntartású intézmények

A Bugát Pál Kórház Gyermekgyógyászati Osztályán jártunk – 2017. 03. 20.

A Bugát Pál Kórház Gyermekgyógyászati Osztálya számára gyűjtöttek a diákok és tanárok játékokat február, március hónapokban. Sok meséskönyv, szép társasjátékok sorakoztak, melyet 2017. március 20-án vittünk el. Az átadáson részt vettek a Kórház részéről: dr. Weisz Péter Igazgató Úr, dr. Halmen Mária Főorvos Asszony, valamint az intézet és az osztály dolgozói. Az iskolát a Karitász

Scroll to Top