A 2.b osztály és az ötödikesek folytatták a síelést

Január utolsó hetében is kegyes volt hozzánk az időjárás, a 2.b osztály is elindulhatott a Mátraszentistváni Síparkba, hogy megismerkedjenek a lesiklás alapjaival, az ötödik évfolyamot pedig Galyatetőre vitte az iskolabusz, hogy a sífutást gyakorolják Gál Ágota edző vezetésével.  Az ötödikesek Galyatetőn gyakorolták a sífutást:

Ajánlja adója 1%-át iskolánk alapítványának!

A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és AMI  alapítványa, a Tihanyi József Alapítvány iskolánk oktató-nevelő munkáját segíti, kérjük, segítse Ön is adója 1 százalékának felajánlásával! Köszönjük!

“Törjük meg a csendet!” – online zenei verseny

 Újabb kiemelkedő teljesítménnyel gazdagította iskolánk hírnevét  egy végzős tanulónk. Tóth-Kovács Eszter 8.a osztályos tanuló képviselte ugyanis iskolánkat az egri Eszterházy Gyakorló Gimnázium zenei tagozata által meghirdetett “Törjük meg a csendet!” online zenei versenyen. Az elődöntőn szerencsésen továbbjutva, a döntőben 1. helyezést ért el POP kategóriában. Felkészítő tanárai Tóta Gabriella (ének) és Szőke Attila (gitár) voltak.

Mátraszentimrén a 4.b – Galyatetőn az 1.a osztály

2021. január 26-án és 27-én a 4.b osztály vehette birtokba a Mátraszentistváni Sípark lejtőit, hogy ott a lesiklást gyakorolják Barbi néni, Szilvi néni és Laci bácsi segítségével. Szerencsére a hó mennyisége az előző héthez képest csak növekedett és gyönyörű napsütéses időben síelhettek mind a két napon.   Az 1.a osztály egy kicsivel távolabb, Galyatetőn ismerkedett

Mátraszentimrén síelt a 6.a – Galyatetőn a 3.a osztály

2021. január 19-én reggel a 6. a osztály a mátraszentistváni lesikló pályákra indulhatott el Kati néni, Laci bácsi és Anita néni vezetésével, a 3.a osztályt pedig Galyatetőre vitte az iskolabusz, ahol Gál Ágota edző tanította a sífutás alapjaira a tanulókat.   

Folytatódik a síprogram – lesiklott a 4.a és sífutott az 1.b

A 4.a osztály minden tanulója izgalommal várta, hogy január 21. és 22-én ellátogasson Mátraszentistvánba és két napon keresztül síelhessen. A gyerekek lelkesedése, kitartása, akarata és jókedve mindvégig érezhető volt. Köszönjük Szilvi néninek, Barbi néninek és Anita néninek, hogy felejthetetlenné varázsolták számunkra a síelés minden percét. Az 1.b osztály Galyatetőn ismerkedhetett a sífutás alapjaival január 21 és

Madárodú kihelyezési program

Iskolánkban fontosnak tartjuk a gyermekek természettel való kapcsolatának erősítését. Nem csak a sportolás terén, mint például a sífutás, hanem a környezeti nevelés terén is. Iskolánk csatlakozott az „Egy a Természettel Nonprofit Kft.” madárodú kihelyezési akcióprogramjához, amelynek célja az ifjúság természetvédelem iránti elkötelezettségének kialakítása volt. A kapcsolat a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság közreműködésével jött létre. A

A MÁTRA BIKER SC országos rajzpályázat eredményei

A MÁTRA BIKER SC országos rajzpályázatot hirdetett általános iskolások és kisgimnazisták 1-8. évfolyama számára a mátrai kerékpározással, élményekkel kapcsolatos sajátkezű alkotások beküldésére. Téma: Tekerj a Mátrában! Ezen a rajzpályázaton iskolánk tanulói is részt vettek, és közülük kiemelkedő eredményeket értek el, akik a Detki Keksz Kft. nyeremény csomagját vehették át. I. Helyezést ért el: Szendrei Bence

Elindult az iskolai síprogram – sífutott a 3.b, lesiklott a 6.b

Iskolánkban az időjárásnak köszönhetően beindult a síprogram. 2021. január 14-és és 15-én a sífutás és a lesiklás is megkezdődhetett, a hagyományoknak megfelelően a páratlan évfolyamok sífutni, a páros évfolyamok lesiklani mennek, amennyiben az idő ezt engedi. Elsőként a 3.b és a 6.b kapott lehetőséget. Hatalmas lendülettel, akarattal és jókedvvel indult a 3.b osztály sífutni Galyatetőre

Iskolánk felszentelése

2021. január 15-én  Balog Gyula plébános, Thiago és Tamás atya felszentelték iskolánk termeit.

Biatlon és sífutó verseny Galyatetőn

Évadnyitó légpuskás biatlon verseny 2021.01.09.   Galyatető Gyermek II. leány kategória:  III. Előházi Johanna  4.b   Gyermek II. fiú kategória: I. Mikola Márk 4.b   Serdülő I. fiú kategória:    I. Besze Dániel 7.b    IV. Szőllős Kristóf   6.b   Serdülő I. leány kategória: II. Benyovszky Lili 6.b III. Besze Regina 5.b   Serdülő II. fiú kategória:

Középiskolai felvételi

A központi írásbeli felvételit 2021. január 23-án tartják az érintett középiskolák, a pótló írásbeli vizsgát pedig január 28-án – illetve a koronavírus járvány miatt időközben bejelentették, hogy még egy pótidőpont is lesz, hogy mindenki biztonságosan le tudjon vizsgázni: február 5-én. A tervek szerint diákok február 8-ig meg is tudják az eredményüket, bár ebben lehet, hogy

Magyarország szeretlek! – vetélkedő

„Magyarország, szeretlek!” Iskolánk tanulói minden tanévben részt vesznek a Vak Bottyán János Katolikus Műszaki Szakgimnázium által hirdetett csapatversenyen. Ebben a tanévben is jelentkezett 2 csapatunk. Az élet azonban úgy hozta, hogy abban az időszakban éppen digitális formában tanult a felső tagozat. Ennek ellenére a 2 csapat tagjai vállalták a megmérettetést. A verseny is online formában

Vízkereszt

Vízkereszt-Urunk, Jézus Krisztus megjelenésének ünnepe Vízkereszt elnevezése a görög epiphaneia, megjelenés szóból származik, ami visszautal a Szentírásra. A latin kifejezés is erre utal: Epiphania Domini, azaz az Úr megjelenése vagy Urunk megjelenése. Vízkereszt ünnepe emlékeztet minket arra, hogy Jézus Krisztusban Isten megjelent közöttünk és elhozta nekünk az üdvösséget. A kereszténységben a IV. század elején vált

Scroll to Top