Pedagógus lelki nap 2017. 10. 27.

Pedagógus lelki nap keretében 2017. október 27-én Egerbe utaztunk. A programot a felújított érseki palotában kezdtük, ahol tárlatvezető segítségével jártuk be az épületet. Megtekintettük az egyház-történeti kiállítást, a díszteremet, a fogadó-és hálószobát és a szentté, illetve boldoggá avatottakról készült portrékat. 12 órakor Holló Gábor atya szentmisét celebrált nekünk a Minorita templomban. Prédikációjában a pedagógusok munkáját […]

Palóc mesemondó találkozó

Bronzdió lett Virág jutalma… Az Egri Kulturális és Művészeti Központ az idén már 18. alkalommal hirdette meg felső tagozatos diákoknak és kisgimnazistáknak a PALÓC MESEMONDÓ TALÁLKOZÓT. Iskolánként két tanuló nevezhetett, egy maximum 5-6 perces magyar népmese előadásával. 2017. november 18-án, szombaton délelőtt két 5.a osztályos lány, Pataki Vivien és Szabó Virág mondta el meséjét a

Magyarország szeretlek!

Magyarország szeretlek! Iskolánk 3. éve vesz részt a Vak Bottyán János Katolikus Műszaki és Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium által meghirdetett vetélkedőn. A középiskola nem titkolt szándéka, hogy a gyerekeket szűkebb és tágabb környezetük szeretetére, szülőföldjükhöz való ragaszkodásra ösztönözzék. Az idén is négy 8. osztályos tanuló indult el a megmérettetésen: Andor Viktória, Bárdos Viktória, Ecsedi

Szentségek felvétele – szülői értekezlet

Kedves Szülők! 2017.11.29-én 17 órakor szentségfelvételekkel – keresztelkedéssel, elsőáldozással, bérmálkozással – kapcsolatos szülői értekezletet tartunk a Jókai úti épületben!  

Szívességbank

Iskolánk az EFOP 1.3.5. – 16 -2013-00593 Társadalmi szerepvállalás erősítése a közösségek fejlesztésével című pályázat keretében SZÍVESSÉGBANKOT indít. Programunkban szívességek adására és elfogadására lesz lehetőség. Bankunkban a felajánlott szívességeket gyűjtjük össze. A program legfontosabb alapelve a felajánló és az igénybe vevő kölcsönös tisztelete egymás iránt, valamint az önkéntesség, mely a szereteten és a bizalmon alapszik.

Étkezési díjak befizetése

Kedves Szülők! Októberi étkezési díjak befizetése  november 10-én (pénteken), 13-án (hétfőn) és 14-én (kedden) az iskola Jókai úti épületében, 7.30-tól 16 óráig. Kérjük a határidő pontos betartását! Köszönjük!

Alsós szavalóverseny

Szavalóversenyt rendeztünk az alsó tagozatban. Minden osztály küldhetett verseket, és meséket a megmérettetésre. Heteken át tartott a készülődés, gyakorlás, minél jobban sikerüljenek az előadások. Így is történt. A hallgatóság szebbnél szebb műveket hallgathatott. Volt köztük megható, tréfás, vicces, komoly, elgondolkodtató, hosszú és rövid, ismert és először hallott. Minden részt vevő arany, ezüst, vagy bronz minősítést

Pénz beszél……

2017. október 11-én Pénz beszél… címmel játékos vetélkedőt rendeztünk a pénzügyi tudatosságról az alsó tagozatos (2-4. osztályig) tanulóinknak. A játék vezetője Himer Csilla pénzügyi tanácsadó, pénzpedagógus volt. A gyerekek nagyon jól érezték magukat, sokat tanultak ezen a délutánon is.  

Nagymarosi Katolikus Ifjúsági Találkozó

2017. október 07-én iskolánk néhány tanulója, szülők és pedagógusok a Nagymarosi Ifjúsági Találkozón vettek részt. A kedvező időjárás és a szép környezet alkalmas volt a kirándulásra is.  

Szentségek felvételére felkészítés felnőtteknek

Kedves Szülők! FELNŐTTEK számára, szentségek felvételére indul felkészítés Gyöngyösön a Szent Bertalan Plébánián 2017. október 12-én (csütörtök) 17 órakor. Azok részvételét várják, aki szeretnének megkeresztelkedni, nem voltak elsőáldozók, bérmálkozók. Ez a felkészítés kizárólag felnőtteknek szól és ingyenes.   Érdeklődni lehet Dobrocsi Katalin hitoktatónál.  

Étkezési díjak befizetése

Kedves Szülők!   A szeptemberi étkezési díjakat 2017. október 10-11-12-én (kedden, szerdán és csütörtökön) lehet befizetni a Jókai úti épületben 7.30-tól 16 óráig. Kérjük a határidő pontos betartását!   Köszönjük!

Tájékoztató a Katolikus Ifjúsági Találkozón résztvevőknek!

Tisztelt Szülők és Diákok!   A Nagymarosi Katolikus Ifjúsági Találkozóra jelentkezőket tájékoztatjuk, hogy az autóbusz indulása: 2017. október 7., szombat 7.30 Gyöngyössolymos iskola, Jókai út 7.35 Gyöngyös, Zeneiskola 7.45 Gyöngyös, toronyház Ebédet biztosítunk a résztvevőknek. Várható érkezés Gyöngyössolymosra 17.30.

TÁJÉKOZTATÓ AZ UTAZÁSI KEDVEZMÉNYEKHEZ HASZNÁLHATÓ IGAZOLÁSOKRÓL

Az Oktatási Hivatal tájékoztatást adott ki a köznevelési intézmények részére az utazási kedvezmények igénybe vételéhez szükséges igazolásokról. (Akinek például nincs diákigazolványa, ideiglenes, az elektronikus felületről kinyomtatott igazolással veszi igénybe az utazási kedvezményt.) A szeptembertől bevezetett új elektronikus felületről újfajta – QR kóddal ellátott – igazolások váltak kinyomtathatóvá. A korábban kinyomtatott, ilyen QR kóddal még nem

Scroll to Top