-
A Föld napja
A Föld napja alkalmából facsemetéket ültettünk iskolakertünkbe!🌱 “Ha egy évre előre gondolsz, vess el egy magot. Ha tíz évre, ültess fát!”( kínai közmondás)
-
16. HAPPY-hét Oklevél
A 16. HAPPY-hét országos program alkalmából elismerésünket fejezzük ki, amiért intézményük aktívan hozzájárul a fiatalok egészségesebb és tudatosabb folyadékfogyasztásához. Elkötelezettségük és példamutatásuk fontos szerepet játszik abban, hogy a jövő generációi egészségesebb szemlélettel nőjenek fel.
-
Nagyböjti lelkinap
2026. március 31-én kedden iskolánkban nagyböjti lelkinapot tartottunk. A lelkinap témája a húsvéti szent három nap volt.
-
Énekkari kirándulás a Magyar Zene Házába
Iskolánk énekkara 2026. március 24-én ellátogatott a Magyar Zene Házába, ahol a „Hangtérre hangoló” elnevezésű programon vett részt. Énekeltünk, vezényeltünk, kipróbáltunk különböző hagyományos, és modern technikán alapuló hangszert is. Remek foglalkozás volt, nagyon jól éreztük magunkat!
-
Röplabda Vármegyei Döntő
Február 27-én, hazai pályán rendeztük a röpisek következő megmérettetését. A két csoport első két helyezett csapatai mérték össze tudásukat egymással. Detki Petőfi Sándor Általános Iskola, Gyöngyösi Arany János Általános Iskola, Kemény Ferenc Sportiskola Eger és a mi lányaink. Óriási küzdelemben, két mérkőzésen is 3 játszmában maradtunk alul Detk és az Arany ellen. Bronzérmes lányainkra nagyon
-
Iskolanyitogató a Solymosi Suliban!
Iskolanyitogató a Solymosi Suliban!
-
Víz világnapja
Víz világnapja
-
Happy-hét iskolánkban!
A víz világnapjához kapcsolódóan projekthetet tartottunk iskolánkban március 16-20. között, melynek célja, hogy diákjaink átfogó képet kapjanak a víz fontosságáról és a védelmének jelentősségéről. A hét során kiemelt figyelmet fordítottunk a víz szerepére nem csak környezetünkben, hanem a mindennapi életünkben is. Fontos, hogy a diákjainkban tudatosítsuk, hogy a víz nem csak természeti kincs, hanem az
-
Tavaszi munkálatok az iskolakertben
Tegnap megkezdődtek a tavaszi munkálatok az iskolakertben a 6.a osztály közreműködésével. ☺️🌱 „Kertet ültetni annyit tesz, mint hinni a holnapban!” (Audrey Hepburn)
-
Nőnapi focitorna 2026
Iskolánk lány labdarúgói 2026. március 6-án első alkalommal vettek részt Miskolcon a DVTK által immár negyedik alkalommal rendezett nőnapi focitornán. Lányaink az első (1-2. osztály) ás második (3-4.osztály) korcsoportban indultak három csapattal. A rendezvényen közel 400 lány rúgta a labdát. Az első korcsoportosaink két csapattal neveztek. Az egyik csapatunk ezüstérmes lett, a másik 5. helyen





























