Három fordulós angol és német verseny

Három fordulós angol és német versenyen vettünk részt 5 tanulóval Egerben az Andrássy György Katolikus és Közgazdasági Technikum és Gimnáziumban. Tanulóink német nyelvből előkelő helyezéseket értek el, de a döntőbe nem sikerült bekerülniük. Görcs Hanna 8.b osztályos tanuló 100 fős mezőnyből mindenkit maga mögé utasítva 1. helyezést ért el! Szívből gratulálunk és további sok sikert […]

9 érem az Úszó Diákolimpián…

Mikulás Kupa néven, december 6-án került megrendezésre az Úszó Diákolimpia Városi Döntője. Az idén kicsit megkavart versenykiírás miatt, csak az I.-II. korcsoportnak rendeztek városi döntőt, a Kálváriaparti Általános Iskola tanmedencéjében. A betegségtől megtizedelt csapatunk azonban kitett magáért és a debütáló tanulóink is nagyon szépen úsztak. Iskolánkat a következő gyerekek képviselték: Görcs Gerda, Előházi Júlia, Máté

Megyei úszás diákolimpia

2024.november 26-án került megrendezésre Egerben a Heves Vármegyei Úszás Diákolimpia B kategóriás versenye. Természetesen iskolánk tanulói is részt vettek az eseményen. Ezen a napon is remekeltek a solymosi diákok, több úszásnemben is kiemelkedő helyezést értünk el. Józsa Marcell: 100 m hát 1. hely Dudás Vince: 100 m hát 3. hely Ádám Maja: 100 m hát

Angol szépkiejtési verseny

November 8-án került megrendezése a gyöngyösi Berze Nagy János Gimnáziumban az angol szépkiejtési verseny. Iskolánkat több tanuló is képviselte különböző kategóriákban. Görcs Hanna idén is elhozta az első helyet 23 másik versenyzőt maga mögé utasítva. Szívből gratulálunk Hannának és köszönjük a részvételt minden tanulónknak.

Futsal Diákolimpia

Idén két fordulóban, október 18-án és november 8-án rendezték a Futsal Diákolimpia Városi Döntőjét. A rendezvénynek a Kálváriaparti Általános Iskola adott otthont. Csapatunk kiegyensúlyozott teljesítménnyel, 2 vereség, 3 döntetlen, 2 győzelem a középmezőnyben végzett. Iskolánkat képviselték: 8.b Balogh Bence, Palásti Krisztián, Mikola Márk, Kelemen Dominik, Tóth Zétény, Sebők Ádám 8.a Nékám Zsolt 7.a Varga László,

Városi mezei futóverseny

A városi mezei futás döntőjét a Diákolimpia részeként 2024.október 17-én rendezték meg a gyöngyösi GYESE pályáján. Ez a városi forduló volt, ahol 5 iskola képviselte magát. A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános iskola 30 tanulóval vett részt, a II. III. IV. korcsoportban. Minden diákunk maximális odatette magát a verseny során, és ismét nagyszerű eredményeket értünk

Fuss, ha jól esik… Szüreti Futónap Gyöngyös 2024

…és az eső sem riasztotta vissza a solymosi diákokat a versengéstől a 32. Szüreti Futónapon, Gyöngyös város hagyományos futóversenyén, pénteken, október 11-én. Tanulóink rekordszámban álltak rajthoz a megmérettetésen. A Gyöngyösi Triatlon, Atlétikai és Szabadidősport Klub (GYÖTRI) és a Mátra Sportegyesület hagyományos, Fő téri futógáláján a nevezők idén is több korcsoportban, több távon versenyezhettek a tér

Elsöprő győzelem Adácson…

Az Adácsi Szent Jakab Általános Iskola meghívására, részt vettünk az első ízben megrendezésre kerülő Adácsi Úszó Kupán. Az úszás fontos szerepet tölt be iskolánk életében, és évekkel később, reméljük a gyerekek életében is. A verseny célja is ez volt, a sportág népszerűsítése, utánpótlás nevelés, az iskolák közötti kapcsolatok ápolásán túl, a spotbarátságok kialakítása és az

Országos téli sífutó diákolimpia

A hó szegény időszak után nem hagyta cserben a Magyar Országos Diákszövetség a sportolókat. A 2024. 01. hóban leadott nevezéseket jóváhagyva áthelyezte sí rollerre az „A” és a „B” kategóriában is. 2024.04.24.-25 -én kora reggeli órákban indultak útnak a tanulóink közel 18 fő vállalta a megmérettetés. 24.-én a rövid sprint számokban zajlottak a versenyek szakadó

Atlétikai diákolimpia a Kömlei Károly Sporttelepen

Itt a tavasz, elérkezett az atlétikai versenyek ideje is. Mint mindig, a városi döntőkkel indul az atlétika diákolimpia. Idén, április 18-án versenyeztek tanulóink, a szokott helyen, a Kömlei Károly Sporttelepen. Minden korcsoportban és nemben indult csapat, így rekordlétszámmal, 40 tanulóval képviseltük iskolánkat. A felsorolást a kicsikkel kezdem: II. kcs. lány csapat: Mikola Elza 3.b, Juhász

Mezei Futó Diákolimpia Vármegyei döntő

Csodálatos eredmények születtek a Mezei Futó Diákolimpia Megyei Döntőjén. Március 12-én nem túl ideális körülmények között a maklári repülőtéren rendezték a versenyt. A 12 tanulónkból nyolcan jutottak be az országos döntőbe:   Egyéniben: Besze Regina 8.b II. hely Balogh Bence 7.b IV.hely Palásti Krisztián 7.b II. hely Varga Emma 4.a IV. hely   Csapatban I.

Röplabda Diákolimpia Vármegyei Döntő

Március 5-én Egerben a IV. fordulóval véget ért a Röplabda Diákolimpia Vármegyei Döntője. Lány csapatunk ismét kitett magáért, a Pásztorvölgyi Gimnázium ellen nagyon szoros mérkőzésen maradt csak alul, így ezüstérmet szerzett. Ezzel az eredménnyel továbbjutottak az országos selejtezőre. Ezüstös lányaink névsora: 8.b Tóth Gerda, Kovács-Hanka Maja, Besze Regina, Nyilas Kendra 7.b Hidvégi Hanna, Borsi Lili,

Röplabda Diákolimpia 2024

Február 21-én iskolánk adott otthont a Röplabda Diákolimpiának. A megyei döntő 3. fordulójában öt iskola vett részt. A nagyrédei Szent István Általános Iskola, a gyöngyösi Egressy Béni Általános Iskola, az egri Pásztorvölgyi Gimnázium és a kömlői Gárdonyi Géza Tagiskola diákjait láttuk vendégül. Csapatunkra két mérkőzés várt, Nagyrédével és a Gyöngyössel. Mindkét meccsen két szettes győzelmet

Heves-vármegyei diákolimpa

Január 30.án került megrendezésre a Heves-vármegyei diákolimpa ahol iskolánkat 5 tanuló képviselte! Gratulálunk a szép eredményekhez!  IV.korcsoport lány 1.helyezett: Előházi Johanna(7.b) III. korcsoport lány: 4.helyezett: Hettich Flóra(3.a) III.korcsoport fiú 5.helyezett: Major Gergő(4.b) I.korcsoport lány 3.helyezett: Előházi Júlia(1.b) I.korcsoport fiú 4.helyezett: Mihályi Zétény (1.b)

Scroll to Top