Elsőáldozás
Vasárnap Gyöngyössolymoson húsz gyermek találkozott először az Úrral. Köszönöm a kedves szülőknek, hogy kísértek bennünket ezen az úton.
Vasárnap Gyöngyössolymoson húsz gyermek találkozott először az Úrral. Köszönöm a kedves szülőknek, hogy kísértek bennünket ezen az úton.
A Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és AMI egyházi fenntartásának 10. évfordulójára pályázatot hirdet. Készítsd el a Szent Miklós templomot bármilyen méretben, bármilyen technikával pl. ceruzarajz, festék, agyag, gyufa stb…! határidő: június 10. (kedd) Érdekes díjak várnak rád! Pályázz te is! A nyertes műveket a jubileumi ünnepségen bemutatjuk.
Christus Mansionem Benedicat! Krisztus áldja meg e házat! Egész évben emlékezzünk arra, hogy Krisztus áldó keze minden körülmények között iskolánk felett van. Köszönjük szépen Resch Tamás atyának és Hágen Pál Tamás atyának az iskolaszentelést.
Hálás szívvel köszönjük mindenkinek, aki iskolánkban hozzájárult a Katolikus Karitász tartós élelmiszergyűjtéséhez. A felajánlott élelmiszereket eljuttatták a rászoruló családok részére, így az ő karácsonyuk is szebbé válhatott.
A gyerekek között folytatódott az „Őszinte szeretettel neked!” ajándékozás. Szeresd felebarátodat, mint önmagadat.
Iskolánk tanulói az adventi lelki napon nagyon szép Betlehem témájú képeket készítettek. Gratulálunk a győztes csapatoknak és a különdíjasaknak!
Folytatódik az ” Őszinte szeretettel neked! ” programunk. A szeretet árad és árad és árad, A szeretet árad, mint az eső, A szeretet árad és árad mindenhol.
Iskolánk tanuló között elindult a ” Őszinte szeretettel neked!” projekt. Hittanórán a gyerekek saját kezűleg készítenek egy ajándékot az egyik társuknak. Amit az óra végén egy nagy mosollyal és sok-sok szeretettel át is adnak egymásnak. Ma a 7.a és 3.a osztályos tanulók szerették őszintén egymást.
2024.december 13. adventi lelki nap iskolánkban. Köszönjük szépen Tamás atyának a lelki feltöltődést.
Roráte, a különlegesen szép hajnali szentmise. „Sötétben járunk, de a fény felé tartunk, a Megváltót várva.”
Advent első vasárnapjával megkezdődött a felkészülés az Úr Jézus születésére. Vegyük észre, hogy hol tudunk jót tenni!
Iskolánk is csatlakozik a Katolikus Karitász tartós élelmiszer gyűjtéséhez. Előre is köszönjük a támogatásukat!
2024.10.18-án iskolánk diákjai csatlakoztak az „Egymillió gyermek imádkozza a rózsafüzért!” programhoz. A békéért és a világ egységéért imádkoztunk és a gyermekek rózsafüzéreket készítettek.
Hittantábor Sarud 1. nap pillanatképei Hittantábor Sarud 2. nap pillanatképei Hittantábor Sarud Lelkigyakorlatos Ház és Poroszló Ökocentrum a 2. nap eseményei képekben. Hittantábor Sarud utolsó napok eseményei: vidámság, kézműveskedés, játék, pihenés…