Gyöngyössolymosi
Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola
és Alapfokú Művészeti Iskola

Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola
  • Röplabda Diákolimpia

    Röplabda Diákolimpia

    November 28-án iskolánk adott otthont a Röplabda Diákolimpia Heves Vármegyei elődöntő első fordulójának. A versenyen 4 csapat képviselte magát. A Gyöngyösi Arany János Általános Iskola, a Detki Petőfi Sándor Általános Iskola és az egri Kemény Ferenc Sportiskolai Általános Iskola diákjait láttuk vendégül. Csapatunkra három mérkőzés várt. Eger és Detk ellen két szettes győzelmet arattunk. Az

    Bővebben

  • Egészségnevelési hét 2025

    Egészségnevelési hét 2025

    Iskolánkban egész évben nagy hangsúlyt fektetünk az egészségre, a mozgásra. Emelt óraszámban úsznak, teniszeznek, kézilabdáznak és síelnek tanulóink. Mégis van egy hét, amikor nem csak testnevelés órákon, hanem szinte minden órán előtérbe kerül az egészség megőrzése, ezért táplálkozási tanácsokkal, mozgásos játékokkal és a túléléshez szükséges ismeretekkel is megismertetjük őket. November 18-án egy általános iskolák számára

    Bővebben

  • Solymos Trail terepfutóverseny

    Solymos Trail terepfutóverseny

    Erős rajt az első Solymosi Trailnek- A Nagy Gyula diákjai remekeltek Első alkalommal rendezték meg a Solymos Trail terepfutóversenyt Gyöngyössolymoson, ahol négy távon több mint száz futó állt rajthoz. A változatos útvonalon emelkedők és lejtők váltották egymást. Az eseményen a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula iskola tanulói is részt vettek, és szép eredményeket értek el. 1 km

    Bővebben

  • Gyöngyössolymosi Családi Sítábor!

    Gyöngyössolymosi Családi Sítábor!

    Jelentkezési határidő november 27.

    Bővebben

  • Pályaorientációs nap 2025

    Pályaorientációs nap 2025

    Iskolánk 2025. október 21-én pályaorientációs napot tartott. Ebben az évben a tanulók különböző helyszínekre látogattak el. Az 1-2. évfolyam egy pékség munkafolyamatait nézhette meg, illetve 3 lelkes szülő is bemutatta nekik saját foglalkozásukat, hogy mit is dolgozik egy gépészmérnök, egy szakfordító, illetve egy keramikus. A 3. évfolyam a Vachott Sándor Városi Könyvtár működését figyelhette meg.

    Bővebben

  • Hittantábor 2025

    Hittantábor 2025

    Pillanatképek Sarudról a hittantáborból

    Bővebben

  • Újra szemetet szedtünk…

    Újra szemetet szedtünk…

    A Kékes Turista Egyesület Tiszta Mátráért mozgalmához immáron 15 éve csatlakozott iskolánk. A Mátra közelsége és szeretete kötelez minket arra, hogy évről-évre segítsük a hulladékgyűjtést, nem utolsó sorban beleneveljük a gyerekebe a fenntarthatóság fontosságát. Az, hogy idén október 4-re esett, ami az állatok világnapja, már csak hab a tortán. Idén a felső tagozatosokkal vágtunk neki

    Bővebben

  • Erdei Iskola – Túratábor

    Erdei Iskola – Túratábor

    Minden tanévünk első többnapos tábora a túratábor. Ezen a mindenkori két hetedikes osztályunk vesz részt. Idén 19 tanulóval vágtunk neki a Mátrának. Sástón az Ifjúsági Tábor adott otthont táborunknak. Első nap egy bemelegítő túrával kezdtünk, az iskolától Sástóig. A szállás elfoglalása és az ebéd után, rendhagyó tanórái voltak a gyerekeknek. Megjelent a történelem és a

    Bővebben

  • 10 éve katolikus a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és AMI

    10 éve katolikus a Gyöngyössolymosi Nagy Gyula Katolikus Általános Iskola és AMI

    2025.szeptember 30-án ünnepelte intézményünk 10. évfordulóját, hogy az Egri Főegyházmegye fenntartásába került. Az ünnepi szentmisét Ft. Juhász Ferenc pasztorális helynök úr mutatta be a Szent Miklós templomban. Ezután tanulóink ünnepi műsort adtak elő iskolánk tornatermében, majd meghívott vendégeink emlékfát ültettek iskolán udvarán. Az ünnepséget közös Úrangyala imádsággal zárták vendégeink, tanulóink és pedagógusaink.

    Bővebben

  • ESSD-nap és Jótékonysági futás – az Aktív Iskola kiemelt programja

    ESSD-nap és Jótékonysági futás – az Aktív Iskola kiemelt programja

    2025. szeptember 26. Iskolánkban idén is nagy sikerrel valósult meg a Magyar Diáksport Napja és a hagyományos Jótifuti jótékonysági futás. A délelőtt folyamán az ESSD programjai hozták össze a diákokat. A reggelt közös zumbával indítottuk, amely az esős, hűvös idő miatt a tornateremben zajlott, de így is remek hangulatban telt. Ezt követően különböző sportágak és

    Bővebben

Scroll to Top